září 2023
kalendář GAMPA
28 29 30 31 1

Vzdělávání

Nedílnou součástí aktivit GAMPY je edukativní činnost. Program tematicky komponujeme ke každé z výstav. Připravujeme vzdělávací programy pro mateřské, základní i střední školy; v době prázdnin pak příměstské tábory. Mezi pravidelné aktivity dále patří tvůrčí dílny pro veřejnost: středy náleží rodičům s nejmenšími dětmi, pátky seniorům a tvůrčí neděle celé rodině. Program dramaturgicky doplňují projekce, komentované prohlídky, přednášky, diskuze či autorské workshopy, happeningy a performance s vystavujícími tvůrci či jinými přizvanými osobnostmi. Podílíme se také na projektu aniLAB, který je zaměřený na vzdělávání v oblasti animovaného a experimentálního filmu.

Aktuální program najdete nejpohodlněji v kalendáři v horní liště webové stránky.

 

Kontakt – Bc. Nikola Březinová

Galerijní lektorka a edukátorka – (+420) 608 209 897 / brezinova@gmpardubice.cz

 

 

 

Edukativní programy pro veřejnost

Rodinné středy

 

Rodinná středa: Obrazotvary

Rodinná středa: Obrazotvary
› st 11/10/2023 10:00

Automatické mlýny | Rodinná středa | Mlýnský ostrov

Co je to vlastně tvar a jak vznikne? Trhání, skládání, lepení… Nejen to využijeme k tomu, abychom poskládali obraz. Věřte, že u tvoření společného velkolepého díla si užijeme spoustu zábavy. Otevřená dílna pro děti i jejich rodiče či prarodiče. Prostor pro to se setkat, bavit i naučit.

Seniorské pátky

 

Seniorský pátek: Práce s hlínou

Seniorský pátek: Práce s hlínou
› pá 13/10/2023 10:00

Automatické mlýny | seniorský pátek | Mlýnský ostrov

Jaký to je pocit zabořit ruce do hlíny? Někdo to zná ze zahrádky, někdo zase od hrnčířského kruhu. My si vyzkoušíme, jaké to je z hlíny modelovat. Co v sobě práce s hlínou všechno ukrývá? Dílna pro tvůrčí babičky a dědečky. Naším heslem je: věk je jen číslo.

 

Tvůrčí neděle

 

Tvůrčí neděle: Záznamy ze všechních dní i cest

Tvůrčí neděle: Záznamy ze všechních dní i cest
› ne 15/10/2023 15:00

Automatické mlýny | tvůrčí neděle | Mlýnský ostrov

Při každodenních dobrodružstvích se toho hodně uděje a každý ví, že občas je dobré si zážitky zápiskem či skicou zaznamenat. Na výtvarné dílně si vyzkoušíte knihařské řemeslo, při kterém vám pod rukama vznikne vlastní deník, skicář či zápisník. Každému dle libosti. Víkendová dílna (nejen) pro děti, ale i pro jejich rodiče a další dospěláky, kteří se nebojí zkoumat zákoutí a možnosti současného umění i sebe sama.

Další program najdete nejpohodlněji v kalendáři v horní liště webové stránky.

+ Projekty

Učím se poznávat svět