červenec 2024
kalendář Divadla 29

čt 12/5 18:00
Hranice konfliktu: Nenásilná řešení

Síla konfliktů může být ničivá, má ale také moc způsobit pozitivní proměnu. Co nám konflikty říkají o společnosti a o nás samotných; jaké jsou cesty a metody k jejich nenásilnému, humánnějšímu a bezpečnějšímu řešení? 

Diskuze s trojicí odborníků se koná v rámci projektu, jež prostřednictvím mezioborových diskuzí, filmu, vizuálního umění a tance zkoumá prostory komunikace a překážky ve fyzickém a symbolickém veřejném prostoru.

Hosté:

  • Stanislav Háša, expert na procesově orientované řešení konfliktů, terapeut, facilitátor, vysokoškolský pedagog
  • Jan Husák, odborník zabývající se sociální inkluzi, člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, vysokoškolský pedagog
  • Marika Smreková, divadelní režisérka, umělkyně, která se v rámci svého uměleckého výzkumu věnuje vztahům mezi současnou slovenskou společností a jejími etnickými skupinami

Diskuse bude online streamovaná.

Diskuze je součástí projektu PŘES PŘEKÁŽKY / BREAKING BARRIERS / TE ČHINEL O AGORA, který společně realizují spolky Tuke.TV a Offcity. Projekt je financován z prestižního amerického grantu Alumni Engagement Innovation Fund, který nabízí příležitost zaměřit se na řešení globálních problémů na místní, národní, regionální nebo mezinárodní úrovni.

Více informací na www.offcity.cz

vstup volný


Program Divadla 29

>
>