Klub 29 – malá scéna Divadla 29

O Klubu 29 / kontakt

Klub 29 je rozšiřujícím prostorem Divadla 29, který funguje již od roku 2004. V září 2006 se Klub 29 přesunul z provizorní místnosti do větších prostor v přízemí domu č. p. 29, kde od té doby funguje jako kavárna, bar a malá scéna Divadla 29. Klub 29 je prostorem pro otevřenou debatu a veřejnou diskusi.

V Klubu 29 probíhají výstavy, komornější koncerty a divadelní představení či performance, filmové projekce, čtení, přednášky, besedy, semináře a další doprovodné akce programu Divadla 29. 

Klub 29 je mimo jiné místem setkávání dobrovolnických skupin a jednotlivců zaměřených na nejrůznější komunitně-kulturní aktivity. Klub 29 je nekuřácký a k dispozici je WiFi.

Klub 29
Sv. Anežky České 29, Pardubice / přízemí

Jaroslav Horecký / dramaturgie Klubu 29
+ 420 777 886 941 / klub@divadlo29.cz

Kavárna a bar

Klub 29 funguje od 15:00 do 18:00 jako kavárna a galerie, od 18:00 chod podniku plynule přechází na večerní bar. 

Pochutnat si můžete na výběrové kávě, a to jak filtrované, tak ve formě espresso nápojů.

Doplňkový sortiment tvoří české pálenky, lokální zahradní limonády, cidery, mošt i cola z Berlína. Na čepu je Rychtář, speciály od Lobkowicz a cider Magnetic Apple. 

K jídlu si můžete dát různé dezerty, nakládané sýry, chlebíčky a veganské alternativy. Vedle zrnkové kávy od českých pražíren v prodejní vitríně najdete rarity ze zahraničí, Fair Trade produkty a díla lokálních umělců.

Otevřeno / kontakt

pondělí–čtvrtek 15.00–23.00 / pátek–sobota 15.00–24.00

Eliška Jiránková / provoz baru / + (420) 731 559 095

 

Fotogalerie

Projekty Klubu 29

Výstavy

V Klubu 29 se v průměru koná 12 výstav ročně. Vystavujícími jsou převážně mladí umělci a studenti vysokých uměleckých škol. Důraz je také kladen na umělce s vazbou na region Východních Čech. Dále zde probíhají doprovodné výstavy k vybraným projektům Divadla 29 (filmový festival Jeden svět a Týden pro duševní zdraví apod.).


Kavárna Universitas

Kavárna Universitas je cyklus neformálních diskusních večerů vědců a lidí spjatých s vědou se zájemci o vědu a vědění z řad široké veřejnosti. Večery jsou zasvěcené společnému hledání otázek a odpovědí na předem domluvené téma a dávají návštěvníkům možnost se v neformálním prostředí zeptat na to, co je zajímá.

Pořádají studenti Univerzity Pardubice v rámci projektu „Brána vědě/ní otevřená II“ ve spolupráci s Divadlem 29.


Workshopy a dílny

Myslete hlavou, tvořte (nejen) rukama!

Autorské workshopy s umělci, v rámci nichž je možné nahlédnout pod pokličku jejich tvorby. Účastníci programu mají jedinečnou možnost vyzkoušet si tradiční, méně tradiční či zcela originální umělecké techniky pod vedením autora - umělce či umělecké skupiny.

Dílny jsou určené pro kohokoli bez rozdílu věku. Účastníky seznamují s nenáročnými výtvarnými a rukodělnými technikami. Kdokoli z veřejnosti, kdo má co předvést, se může stát jak „žákem“ tak „učitelem“. Dílny nabízí návštěvníkům klubu možnost spoluvytvářet jeho program, podporují tak jeho komunitní funkci.


Přednášky

Tématické sociovědné, cestovatelské a jiné přednášky.