červenec 2024
kalendář Divadla 29

Jungle Debris In Residence
› 16. 2. 2021

Ve dnech 23. – 28. února proběhla v Divadle 29 umělecká rezidence kapely Jungle Debris, v rámci které vzniknuly její nové nahrávky.

Fotoreportáž Vladimíra Sabo z nahrávání najdete zde.

Hudba mladé skupiny (členy Jungle Debris jsou studenti pražské HAMU a brněnské JAMU) sahá od hravých písniček a dronového minimalismu přes disonantní lyriku až k hutným volným improvizacím a intenzivně naléhavým projevům. Autorské kompozice protkávají koncepty volných improvizací. Pro Jungle Debris je typické stavění a následná destrukce formy a struktury i snaha překračovat rámce nastavené žánrem a nástroji.

Martin Debřička – tenor a soprán saxofon
Luan Gonçalves – kontrabas
Jakub Švejnar – bicí, perkuse


Od roku 2021 jsou v Divadle 29 součástí projektu Jazzconnexion umělecké rezidence pro hudebníky a hudební skupiny. Snažíme se tak reagovat na skutečnost, že v ČR tato forma podpory v oblasti hudby téměř zcela chybí. V další rovině jsou rezidenční pobyty odpovědí na současnou pandemickou situaci, kdy hudebníci přišli o možnost věnovat se živému hraní a často i o možnosti  společného zkoušení a přípravy nových projektů. Výběr hudebníků pro rezidence v Divadle 29 je v roce 2021 realizován kurátorským výběrem.

Jungle Debris In Residence