Wed 15/5 20:00
Wolf Lost in the Poem: Indigem

Představení nové desky projektu Wolf Lost In the Poem, která je věnována českým básnířkám.

Wolf Lost In the Poem je hudebně-poetický projekt za kterým stojí uznávaný hudebník a textař Jan Žamboch. Jeho první album Nepřipoutaný (2017), na kterém zhudebnil texty světových básnířek, se dočkalo mj. nominace na Cenu Anděl. Pokračování nazvané Indigem vyšlo v dubnu a je věnováno opět básnířkám, tentokrát ale výhradně českým.

Jitka Bret Srbová, Ludmila Macešková píšící pod pseudonymem Jan Kameník, Hana Stinka Lundiaková, Marta Veselá Jirousová, Simonetta Buonaccini, Olga Wawracz, Jaroslava Oválská, Bohumila Grögerová, Hana Kocourková a Vladimíra Čerepková – to je deset žen, jejichž básně byly pro Jana natolik silné, že z něj vyrazily emocionální textovou reflexi.Na album Indigem si tentokrát Žamboch přizval celou řadu hostů. Naleznete na něm vokály Jany Vébrové, samply Zdeňka Holoubka, housle a kvinton Gabriely Vermelho, piana Tomáše Sedláčka a Adama Nožičky nebo trubku Vojtěcha Kozubíka. Na albu se také podílel bubeník Pavel Koudelka z kapely Dunaj, který Žambocha doprovodí i na pardubickém koncertu.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2024 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.facebook.com/wolflostinthepoem
vstupné: 140 Kč (studenti a ZTP na místě 50% sleva) 

 

Wolf Lost in the Poem: Indigem

Programme of Divadlo 29

>
>