July 2024
Calendar | Divadlo 29

Tue 24/11 20:00
Vertigo / CANCELED

Jedna z nejvýraznějších kapel tuzemské scény s podmanivou hudbou na pomezí jazzu, world music, soudobé vážné hudby i popu. Koncert je součástí turné k nové desce Daleko, za kterou kapela získala cenu Anděl.

Šestičlenná česko-slovenská kapela Vertigo patří od svého vzniku v roce 2002 k absolutní kvalitativní špičce soudobé české (nejen) jazzové scény. Výchozím bodem jim byl jazz, ale postupem času se svými hudebními přesahy dopracovali ke zcela svébytnému zvuku. Jeho součástí je kreativita, totální improvizace, ale též sofistikované kompozice zasahující místy až do oblasti soudobé vážné hudby. Skladby Vertiga jsou lyricky křehké i nervně eruptivní, detailně prokomponované i freejazzově přímočaré. Autorem většiny skladeb Vertiga je saxofonista Marcel Bárta, některé jsou dílem slovenského trumpetisty Oskara Töröka a pianisty Vojtěcha Procházky. Neměnnou členskou základnu souboru vedle nich tvoří zpěvačka a violoncellistkaDorota Barová, známá také z dua Tara Fuki, kontrabasista Rastislav Uhrík a bubeník Daniel Šoltis.

Vertigo vydalo sedm alb, získalo několik hudebních ocenění a odehrálo desítky koncertů na české i zahraniční scéně. V roce 2019 skupina Vertigo vydala nové album s názvem Daleko, za která letos získala ve své historii již třetí cenu Anděl v kategorii Jazz & Blues.Koncert je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion 2020 za finanční podpory Ministerstva kulturu ČR a statutárního města Pardubice.

www.vertigo-music.cz

vstupné: 160 Kč (na místě 50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)  / předprodej brzy

Vertigo / CANCELED

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2