July 2024
Calendar | Divadlo 29

Sun 22/10 16:00
VENI ensemble: CAVE Songs • ZRUŠENO

KONCERT JE ZRUŠEN. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. 

Koncert předního slovenského souboru zaměřeného na soudobou hudbu v rámci minifestivalu artificiální hudby Music Mapping Pardubice. 

VENI Ensemble je nejstarším z dodnes existujících souborů současné hudby na Slovensku. Jeho existence trvá kontinuálně od roku 1988. Podnětem k založení souboru byla hlavně absence možností prezentovat tvorbu slovenských skladatelů tehdejší mladší generace a také západní či americké scény současné hudby. Zakladatel a spiritus movens tohoto souboru, skladatel a teoretik Daniel Matej kolem sebe sdružil skladatele Martina Burlase, Petra Zagara, Marka Piačeka, kteří v souboru účinkovali i jako instrumentalisté, a řadu mladých slovenských interpretů, z nichž se mnozí časem zařadili mezi slovenskou intrepretační špičku. 

Základem repertoáru VENI Ensemble je hudba skladatelů 20. století, kteří stáli mimo „hlavní proud“ a mimo zájem většiny oficiálních hudebních institucí, například Erika Satieho, Charlese Ivese, Giacinta Scelsiho, newyorské avantgardy (John Cage, Earle Brown, Morton Feldman), minimal music a autory postminimalistické a postcageovské orientace. V programu pardubického koncertu zazní skladby současných skladatelů Daniela Mateje, Salvatore Sciarrina, Pedra Rebela a skladatelky Nirmali Fenn. Jednotlivá čísla programu budou propojeny krátkými elektronickými „ritornely“, pocházejícími z Matejových „jeskynních písní“.

Daniel Matej - laptop
Michal Matejka - elektrická kytara
Milan Osadský - akordeon
Ronald Šebesta - klarinetKoncert pořádá NOV, spolek pro soudobou a mladou tvorbu ve spolupráci s Divadlem 29 za finanční podpory Pardubického kraje, společností Transform Lázně Bohdaneč, a.s. Optika Čivice s.r.o. a paní Hany Prokopové.

vstupné:  160 Kč (na místě 50 % ISIC a ZTP)
www.artspacenov.cz
www.facebook.com/veniensemble

VENI ensemble: CAVE Songs • ZRUŠENO

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2