July 2024
Calendar | Divadlo 29

Thu 9/3 19:00
Večer s nakladatelstvím Host (Petr Hruška a Patrik Banga)

Petr Hruška a Patrik Banga představují svoje nové knihy. Autorská čtení dvou výrazných autorů, jejichž knihy brněnské nakladatelství Host v loňském roce vydalo.  

Petr Hruška (1964) je nejen básník, ale také scénarista, literární historik a vědec. Pracuje v Ústavu pro českou literaturu AV ČR, vyučuje střídavě na MU v Brně a  OU v Ostravě. Spoluorganizuje literární festivaly, pořady a výstavy. Je také držitelem několika literárních ocenění (Ceny Jantar, Státní cena za literaturu, Drážďanská cena lyriky, Premio Piero Campi). V Pardubicích představí svou nejnovější sbírku básní Spatřil jsem svou tvář.

Patrik Banga (1982) je novinář, bloger, spisovatel a hudebník. Od roku 2007 pracuje pro server iDNES.cz, dva roky působil také ve zpravodajství České televize. Známé je také jeho angažmá v kapele jeho bratra Radovana Gypsy.cz, kde hrál na kytaru a zpíval. V roce 2022 mu vyšla kniha Skutečná cesta ven, ve které popisuje, jak se dostal z romské čtvrti mezi novináře předních českých médií. Je ale také o tom, jak těžké bylo uniknout ze stereotypů, předsudků i dramatických zkušeností romské komunity na pražském Žižkově devadesátých let.Večerem provede a nakladatelství Host představí jeho art director Martin Stöhr.

Akce se koná v rámci projetku Textconnexion 2023 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.hostbrno.cz

vstupné: 140 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)

Předprodej akce

Večer s nakladatelstvím Host (Petr Hruška a Patrik Banga)

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2