July 2024
Calendar | Divadlo 29

Wed 30/3 20:00
Václav Koubek a přátelé

Koncert kapely svérázného písničkáře a harmonikáře, trubadúra, herce, pohádkáře a vyprávěče rozverných příběhů ze života.

Václav Koubek pracoval v televizi jako asistent střihu, u filmu jako asistent režie, prošel řadou divadel a zůstal u svobodného povolání. Svou hudební kariéru začínal v osmdesátých letech minulého století na legendárních Divadelních poutích pořádaných na pražském Střeleckém ostrově. Od té doby odehrál bezpočet koncertů, složil kolem stovky písniček, o něco méně povídek a nasbíral spoustu příznivců. Proslavil se zejména jako živočišný písničkář s tahací harmonikou, jeho písně jako Pojď blíž nebo Hospoda zlidověly. Jako herec se objevil ve filmu (Zvířata ve městě, Cesta pustým lesem, Co chytneš v žitě aj.) i v Národním divadle (Zvony).

Do Pardubic přijede Václav Koubek se dvěma instrumentálními esy, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem (Luboš Pospíšil, Vladimír Merta, Marsyas, Jan Hrubý) a nenapodobitelným bubeníkem Davidem Landštofem (Wabi Daněk, Lenka Dusilová, Druhá tráva, Ivan Hlas).Koncert je uváděn v rámci projektu Etnoconnexion za finanční podpory statutárního města Pardubice.

www.vaclavkoubek.cz

vstupné: 240 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP) 

Předprodej akce

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2