July 2024
Calendar | Divadlo 29

Wed 14/2 19:00
Útěk do Berlína

Dokumentární film o jednom z největších příběhů studené války, kdy se skupina pěti mladých mužů rozhodla se zbraní v ruce opustit komunistické Československo, aby se zapojila do bojů v očekávané válce mezi Západem a Východem. Psal se rok 1953 a prostřednictvím posledních pamětníků sledujeme 30denní dramatickou cestu do Západního Berlína a následné osudové události, které se staly jejím blízkým. 

Dějové obrysy dokumentárního filmu napsal život sám a příběh zůstává velice aktuálním. Odbojová skupina bratří Mašínových cloumá českým i německým veřejným míněním ještě dnes. Mašínové byli tehdy teprve náctiletí mladíci, když začátkem padesátých let vyhlásili svou válku československému stalinismu, a jejich činy od té doby rozdělují českou veřejnost – byli Mašínové moderní hrdinové tím, že se postavili totalitární tyranii, anebo šlo o zbrklé mladíky, kteří svými vražednými počiny nedokázali vůbec nic?režie: Martin Froyda, Jan Novák / 98 min. / ČR / 2023 

www.filmfuse.cz

Pořádá volné uskupení Filmfuse ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Filmfuse 2024 za finanční podpory statutárního města Pardubice.

vstupné: 100 Kč

 

Útěk do Berlína

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2