July 2024
Calendar | Divadlo 29

Fri 9/4 20:00
Tygroo

PŘELOŽENO Z 30. 10. 2020. 

Skvěle šlapající dechové trio s bubeníkem a jejich divoká taneční smršť funku, balkánské hudby, dubstepu, jazzu, hiphopu a klezmeru. Česká odpověď na newyorské kapely jako jsou Too Many Zooz nebo Moon Hooch!!!

Vojta Stolbenko– bicí
Šimon Janák– tuba, zpěv
David Lomič– saxofony, akordeon, rap
Matěj Heinzl– saxofony, klarinet, rap

Kapela Tygroo ve složení dva saxofony, tuba a bicí vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako jsou klezmer a balkánská hudba s žánry moderními, například s funkem a hiphopem, ale také s dubstepem, drum´n´bassem nebo elektronickou taneční hudbou. Kapela existuje od roku 2015 a od té doby se prohání po českých a evropských pódiích, festivalech a ulicích, kde často vyvolává šok, zmatení, ale hlavně nadšení. Perfektní sehranost, nezvyklé nástrojové obsazení, nadhled, kreativita, různorodost skladeb a neutuchající energie jsou hlavní atributy kapely Tygroo, která svou živelnou hudbu do posluchačů doslova tlačí. V textech se kapela po svém a často s notnou dávkou ironie vyjadřuje k absurditám současného světa, jako jsou vybombardovaná města, přehlcenostreklamou, nebo samota uprostřed společnosti přesycené sociálními sítěmi.„Naše koncerty jsou pro nás trochu rituál, vytržení z normální reality, popuštění uzdy vnitřnímu šílenství, návrat k primitivní divokosti, balzám na duši a odpočinek od současného přeinformovaného světa,“ shodují se saxofonisté kapely Matěj Heinzl aDavid LomičKoncem roku 2019 vydalisvou druhoukompozičně velmi pestrou desku s tajemným názvem TgzZDgzZ.

Varování: pokud nechcete odcházet z koncertu Tygroo bosi, vezměte si pro jistotu náhradní pár bot. Je totiž vysoce pravděpodobné, že ty, co máte, protančíte!!!

https://bandzone.cz/tygroo

Koncert je uváděn v rámci projektu Etnoconnexion za finanční podpory statutárního města Pardubice.

vstupné: 160 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP) / předprodej brzy

Předprodej akce

Tygroo

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2