July 2024
Calendar | Divadlo 29

Sat 25/3 20:00
Trať off the rails w/ NIna Pixel (SK), Gnäw (IRN/FIN), Ssnurssla

Trať je kočovný festival, který prostřednictvím hudby, divadla a výtvarného umění každoročně oživuje opuštěné nádražní prostory po celém Česku. Akce Trať off the rails představuje jeho výjimečné vykolejení mimo hlavní trasu do prostor D29. V rámci kurátorovaného večera se představí trojice hudebních projektů využívajících různé přístupy k experimentování s motivy folkové hudby a jejich propojení se současným elektronickým zvukem.

V Čechách usazené duoGnäw tvoří íránský hudebník Arash Ghasem a finský rodák Simo Hakalisto. Ve svých experimentálních hudebních kompozicích využívají tradiční perské a finské nástroje, které kombinují s modulárními syntezátory. Prostřednictvím improvizace vytváří tranzovní zvukové krajiny s jistou dávkou psychedelie a zadumanosti.

Nina Pixel je slovenská konceptuální zvuková umělkyně, využívající kombinaci field recordingů, vokálních samplů, tradičních slovenských dechových a perkusivních nástrojů, syntezátorů a bicích automatů. Její albumAncestral Archeology, vydané loni na podzim pod labelem Weltschmerzen představuje současnou hudební re-imaginaci tradiční slovenské kultury prostřednictvím recyklace folklorních motivů, jejich propojení s prvky klubové hudby a nabourávání starých narativů pomocí queer a feministických perspektiv.

Brněnský promotér, DJ a spoluzakladatel AVA kolektivu Ssnurssla se v závěru akce představí s hybridním DJ/live setem využívajícím kazetové nahrávky a field recordings. Jeho dobrodružné sety propojují současnou klubovou hudbu, komplexní a abstraktní rytmické struktury a introspektivní, beztížné, psychedelické pasáže. 

Akci pořádá Divadlo 29 a festival Trať v rámci projektu Electroconnexion 2023 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.festivaltrat.cz

vstupné: 180 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)

Předprodej akce

Trať off the rails w/ NIna Pixel (SK), Gnäw (IRN/FIN), Ssnurssla

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2