July 2024
Calendar | Divadlo 29

Mon 7/3 18:00
Tomáš Etzler: Novinářem v Číně

Tváří v tvář současné Číně. Vzpomínky, dojmy a osobní prožitky zkušeného novináře. 

Jak v nejlidnatější zemi světa žijí běžní lidé? Čemu v totalitní Číně čelí novináři, kteří zpracovávají události, jež se komunistická vláda snaží skrýt? Když Tomáš Etzler přistál v říjnu 2006 v Pekingu, Čínu téměř neznal. V následujících letech zde však připravil stovky reportáží a zažil řadu silných příběhů. Pronikavý vhled do čínské reality ji ukazuje v syrových barvách osobních zážitků jako ambiciózní mocnost, jež si nárokuje životy svých občanů. Beseda s autorem oceňované knihy Novinářem v Číně/Co jsem to proboha udělal. Po besedě bude následovat autogramiáda.

Tomáš Etzler (*1963) je český novinář. V letech 2007 až 2010 působil jako stálý zpravodaj České televize v Číně, mezi lety 2010 až 2014 pracoval v Hongkongu. Zároveň působil v produkčním týmu CNN po celém světě (Haiti, Irák, Afghánistán). Je první Čech, který získal ocenění Emmy, televizní obdobu filmových Oscarů. Jeho film Nebe obdržel letos v lednu cenu Trilobit.Vstupné: 100 Kč / předprodej brzy

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2022, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

Předprodej akce

Tomáš Etzler: Novinářem v Číně

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2