Sat 7/11 19:00
The Electrics (SWE/D) • Love_me (CZ/SK) • Carmen Biliardi feat. Matthias Müller (CZ/I/D) / CANCELED

Ojedinělý trojkoncert – vzrušující hudební alchymie v podání špiček domácí a evropské impro scény a avantgardního jazzu.

The Electrics (SWE/D)

Axel Dörner - trubka, slide trumpet
Sture Ericson - saxofony
Joe Williamson - kontrabas 
Raymond Strid - bicí 

Skupina The Electrics představuje výkvět evropské avantgardní impro scény. Tvoří ji dvojice švédských hudebníků saxofonista Sture Ericson, bubeník Raymond Strid, ve Švédsku žijící kanadský basista Joe Williamson a německý trumpetový čaroděj Axel Dörner. Každý z těchto hudebníků patří k oceňovaným a vyhledávaným hráčů jak v oblasti improvizační hudby a frre jazzu, tak v dalších  hudebních oblastech jako je moderní jazz nebo tzv. soudobá hudba. Basista Joe Williamson je znám např. spoluprací s australským bubeníkem Tony Buckem, americkým banjistou Eugenem Chadbournem. Raymond Strid je veteránem evropské improvizační hudby, který založil spolu se švédským saxofonistou Matsem Gustafssonem kapelu Gush a je členem Barry Guy New Orchestra. Sture Ericson je jedním z nejkreativnějších skandinávských saxofonistů a německý trumpetista Axel Dörner už od 90. let vyvíjí naprosto ojedinělý přístup ke hře na trumpetu než je zvykem. Od té doby až do současnosti platí, že na trumpetu hraje jako nikdo jiný.Carmen Biliardi feat. Matthias Müller (CZ/I/D)

Matthias Müller – trombón
Elia Moretti – bicí, vibrafon
Petr Vrba – trumpeta, elektronika

Matthias Müller je německý trombonista, jehož styl charakterizuje extrémní rozsah nekonvenčních a také vlastních originálních technik, které překračují hranice zvukového umění a volné improvizace. Matthias Müller ovládá svůj nástroj mimořádně dobře pomocí všech druhů dusítek, cirkulačního dechu a rozšířených technik. Kromě jiných uskupení je Müller členem čtyřiadvacetičlenného improvizačního tělesa Splitter Orchester, spolupracoval se špičkou světové scény volné improvizace a free jazzu, koncertoval po celém světě a na kontě má přes 40 alb.

Elia Moretti a Petr Vrba, jež se schovávají za Carmen Biliardi, spolu v různých uskupeních vystupují již od roku 2016. Oba jsou součástí Pražského improvizačního orchestru, v různých ansámblech společně interpretovali grafické partitury Milana Adamčiaka a Milana Grygara, jako trio zahráli s věhlasným trumpetistou Axelem Dörnerem, a v neposlední řadě prozkoumávali jihočeský folklór a zvukové prostředí okolí Malovic, kde v divadle Continuo absolvovali společný rezidenční pobyt. Dvojice hráčů se zaměřuje na hledání detailů se zvýšenou citlivostí na rytmické, dynamické, harmonické, melodické a timbrické prvky ve vztahu k tichu a hluku. Akustické nástroje proháněné nespočtem efektů, elektronika a psychedelie, disciplína a improvizace a naléhavost toho, co se nikdy nestalo.Love_me
(CZ/SK)
V nové skupině nazvané Love_me se sešly tři osobnosti experimentální scény, vesměs fungující mezinárodně: volná improvizace Ivana Palackého vyšla v USA, Japonsku i Velké Británii; bubenice Michaela Antalová (dříve i Květy, Dunajská vlna) žije a hraje dnes především v Norsku; Lucie Páchová pracuje na svém vokálním projevu během dlouhých pracovních pobytů na africkém kontinentu.

111.1 by Love_me 

Koncert je uváděn v rámci projektů Jazzconnexion 2020 a Electroconnexion 2020 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

www.matthiasmueller.net
www.axeldoerner.org

vstupné: 160 Kč (na místě 50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)  / předprodej brzy

The Electrics (SWE/D) • Love_me (CZ/SK) • Carmen Biliardi feat. Matthias Müller (CZ/I/D) / CANCELED

Programme of Divadlo 29

>
>