July 2024
Calendar | Divadlo 29

Thu 6/6 19:00
Tereza Ondrová: Sólo pro galerii • 42+PEOPLE: Where • TANEC PRAHA 2024

Nová taneční kresba Terezy Ondrové & oslava mezigeneračního dialogu tanečníků v projektu souboru 420PEOPLE, za který Helena Arenbergerová získala Cenu Thálie 2023. 

19:00 Tereza Ondrová: Sólo pro galerii
Sólo pro galerii je performance, kterou je možné pozorovat z jakékoliv vzdálenosti. Jedná se o taneční sólo, jenž je „sochařstvím" v čase, je to hra s detaily, pozorností ale i neustálou proměnou a imaginací. Diváci zažijí taneční dialog mezi vystavenými díly, prostorem a tanečnicí Terezou Ondrovou. Na začátku této nové taneční kresby je soustředěné pozorování jevů či situaci v jejím okolí, ale i uvnitř jí samotné, aby jí tak bylo umožněno vstřebat to podstatné. Vzniká umělecké dílo svou fyzickou realizací nebo již ve chvíli, kdy je mentálně počato, pouhým nápadem? 
Choreografie a tanec: Tereza Ondrová / hudba: Jiří Konvalinka
Délka: 30 minut. Představení se odehraje v GAMPĚ.

20:00 42+PEOPLE: WHERE
Nejnovější projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků. Přináší jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry, v choreografii se představí dvojice českých tanečníků ve věku 42+. Účinkují Václav Kuneš a Helena Arenbergerová, která za svou roli získala Cenu Thálie 2023.„Naše choreografické spojení nepřináší společný příběh, ale rozehrává intimitu každého z nás v ryze osobní taneční výpovědi. Bez klišé. Bez nutných anotací. Přesto však evokuje velmi známý renesanční obraz plný neuchopitelného napětí mezi stabilními i rozestřenými životy, napětí v blízkosti dvou cizích lidí… A stále hmatatelnější skrze současný tanec,” říká Václav Kuneš, choreograf, tanečník a umělecký ředitel souboru 420PEOPLE.

Koncept: Václav Kuneš / choreografie, účinkující: Václav Kuneš & Helena Arenbergerová / dramaturgie: Lucie Němečková / světelný design: Jan Mlčoch / hudba:  Exhausted Modern & další interpreti / zvukový design: Pierre Urban / kostýmy: Olo Křížová / scénografie:Lucia Škandíková / produkce: Martina Laštovková, Anna Borovská, Aneta Jochim, Marta Lajnerová, David Borovský

Délka: 45 minut. Představení se odehraje v Divadle 29.

www.tanecpraha.cz

Pardubická část festivalu Tanec Praha se koná za finanční podpory statutárního města Pardubice.

vstupné: 200 Kč (na místě 50 % ISIC a ZTP)

Předprodej akce

Tereza Ondrová: Sólo pro galerii • 42+PEOPLE: Where • TANEC PRAHA 2024

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2