July 2024
Calendar | Divadlo 29

Wed 26/2 20:00
Tellemarkk

Nadžánrové trio s hypnotickým crossoverem worldmusic, ambientu, jazzu a elektroniky.

Dora Barová – violoncello, live looping, zpěv 
Pavel Hrubý – soprán saxofon, basklarinet, hlas 
Tomáš Reindl – live electronics & processing, tabla, trom-bone, hlas


Hudba skupina Tellemarkk vychází z kolektivní improvizace jejich protagonistů, kteří patří k výrazným osobnostem tuzemské hudební scény. Je sugestivní a stěží popsatelnou směsí akustické alternativy, jazzu, world music, ambientu a elektroniky, ve které se citlivě a harmonicky propojují odlišné hudební světy. Hudba Tellemarkk využívá barev různých evropských i mimoevropských nástrojů a jejich dosud neobvyklých kombinací s lidským hlasem a elektronikou.

Tellemarkk tvoří violoncellistka, skladatelka a nezaměnitelná vokalistka Dora Barová známá z kapel Tara Fuki, Vertigo nebo spoluprací např. s Lenkou Dusilovou či Anetou Langerovou. Především o rytmickou složku Tellemarkk se stará Tomáš Reindl, perkusista, skladatel a jeden z nejlepších hráčů na indická tabla u nás. Používá též elektroniku, kterou velmi citlivě spojuje a umocňuje zvuk akustických nástrojů a lidského hlasu. Basklarinetista a saxofonista Pavel Hrubý dodává se svými nástroji kapele mimořádnou zvukovou barevnost sahající od hlubokých basových poloh basklarinetu po altissimový rejstřík sopránsaxofonu. Hrubý je lídrem kapely Limbo a členem řady významných českých jazzových kapel jako jsou například Between The Lines nebo Phoenix Quartet. V poslední době spolupracuje s legendárním německým bubeníkem Klausem Kugelem.

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2020 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

vstupné: 150 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)

Tellemarkk

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2