July 2024
Calendar | Divadlo 29

Tue 14/12 20:00
SPOLK: S dovolením! • Barbora Ptáčková / SPÁRA: průniky

Dvě taneční představení. Inscenace S dovolením! je zrcadlem, v němž se odráží jedna z podob dnešní uspěchané doby; představení SPÁRA: průniky nechává nahlédnout do současných témat generace dvacátníků. 

SPOLK: S dovolením!

Rychlá doba. Nikdo nemá čas na nic čekat. Každý z nás se čas od času nedobrovolně zastaví. Všudypřítomný stres a spěch nás ale nutí běžet dál. To, že člověk stojí, neznamená, že nespěchá. Ať už nás zastaví cokoliv, vždy to v nás probouzí silné emoce. Nekonečné čekání a akutní stres jako impuls k negativním projevům lidského chování a jednání. Inscenace přináší zpětnou vazbu o nás samých, o našich projevech, reakcích a obranných mechanismech ke zvládání stresových situací. Inscenace je zrcadlem, v němž se odráží jedna z podob dnešní uspěchané doby. S dávkou lehkosti a humoru se snaží podat svědectví o aktuálním problému naší společnosti.

Choreografie: SPOLK / interpretace: SPOLK – Kateřina Jabůrková, Adam Kmenta, David Králík, Žaneta Musilová, Ester Trčková / hudba: Ondřej Galuška / light design: Tomáš Morávek / kostýmy: Mariána NovotnáBarbora Ptáčková: SPÁRA: průniky

Ocitli jsme se tam, kde po doteku zůstává jen prázdná stopa. Realita a sen se smísily dohromady. Už nerozeznáváme hranici našich těl od okolního prostoru. Něco se muselo stát.
S námi, se světem, se mnou.
Je ticho,
po stěně stéká kapka vody.
Je to můj pot?
Pohyb…
Snažíme se porozumět.
Nikam to ale nevede…

Představení SPÁRA: průniky nechává nahlédnout do současných témat generace dvacátníků. Je uměleckou výpovědí, která se zrodila ze subjektivního prožívání světa, a následně se rozšířila o vědecký a občanský diskurz, kdy angažovanost jednotlivých postojů a pohledů způsobuje napětí pramenící z vědomí, že naše realita již není postavena na dialogu. Představení vznikalo mj. i v rámci letní rezidence v Divadle 29.

Námět, choreografie: Barbora Ptáčková / asistentka choreografky: Simona Dejmková / hudba: Václav Chalupský / kostýmy: Natálie Tunová / světelný design: František Fabián / tvorba a interpretace: Magdalena Havlínová, Rozálie Stárová, Emily Jane Steele, Metoděj Vykydal / idea a koncepce projektu Nezřízeni, umělecká spolupráce: Honza Malík, Tereza Krčálová

vstupné:  120 Kč

Pořádá Terra Madoda z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

Předprodej akce

SPOLK: S dovolením!  • Barbora Ptáčková / SPÁRA: průniky

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2