July 2024
Calendar | Divadlo 29

Wed 22/6 20:00
Soukup Osgood Project (CZ/DK/SK)

Nový mezinárodní kvartet saxofonisty Luboše Soukupa s jedním z nejvýraznějších skandinávských hudebníků dneška, fenomenálním bubeníkem Krestenem Osgoodem. 

Kresten Osgood (DK) – bicí
Luboš Soukup (CZ) – saxofony
Vojtěch Procházka (CZ) – klavír
Tomáš Baroš (SK) – kontrabas

Saxofonista Luboš Soukup se tento rok rozhodl uspořádat turné s výjimečným dánským bubeníkem Krestenem Osgoodem a do projektu přizval jedny z nejlepších jazzových hudebníků své generace - klavíristuVojtěcha Procházku a basistu Tomáše Baroše. Společně budou hrát především vlastní skladby doplněné několika originálně pojatými jazzovými standardy.

Kresten Osgood je fenomenální bubeník a jedna z nejvýraznějších osobností skandinávské jazzové scény. Na tamní scéně hrál snad se všemi hudebníky v rámci různých typů jazzu, hip hopu, r´n´b a moderní improvizované hudby. Vedle toho vystupoval i s řadou světoznámých hudebníků jako je např. Brad Mehldau, Paul Bley, Joshua Redman, Yusef Lateef, John Tchicai, Wadada Leo Smith, Kurt Rosenwinkel, Michael Blake , Sam Rivers,  John Tchicai, Derek Bailey, Akira Sakata, Kurt Rosenwinkel, Tim Berne a další. Kresten hraje nejen na bicí nástroje, ale také je výborný varhaník a ovládá řadu dechových nástrojů.

Luboš Soukup je známý český saxofonista a klarinetista, který se pohybuje mezi českou a dánskou scénou již od roku 2010. V roce 2017 získal prestižní ocenění Objev roku od Dánské hudební společnosti. Vydal řadu alb, z nichž dvě byla vybrána v anketě odborníků Českého rozhlasu za nejlepší jazzová alba (Through the Mirror,Země).

Vojtěch Procházka je všestranný hráč na klávesové nástroje, jehož záběr sahá od jazzu a klasiky po experimentální hudbu.  Jazzoví fanoušci ho mohou znát například z oceňované jazzové kapely Vertigo, z improvizačního seskupení Pražský improvizační orchestr, nebo z mezinárodní kapely Harpreet Bansal Trio zaměřené na fúzi indické tradiční hudby s jazzem.

Tomáš Baroš se pohybuje na jazzové scéně již od útlého mládí a momentálně je jedním z nejvyhledávanějších basistů na české a slovenské scéně. Vystupoval s takovými jmény jakou jsou Piotr Wojtasik, Harry Sokal, Kornel Fekete Kovac, Benny Golson, Rick Margitza, Antonio Farao, Gene Jackson, a dalšími. Je dlouholetým spoluhráčem saxofonisty Ondřeje Štveráčka.

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.lubossoukup.com


vstupné: 180 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)

Předprodej akce

Soukup Osgood Project (CZ/DK/SK)

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2