July 2024
Calendar | Divadlo 29

Tue 6/12 20:00
Revoluce jednoho stébla slámy

Jan Slovák a Jan Burian ml. v komorním večeru s dílem japonského zemědělce a filozofa Masanobu Fukuoky. 

Kniha Masanobu Fukuoky Revoluce jednoho stébla slámy čtenáře seznamuje s přirozeným způsobem uvažování a pohledem na svět, který umožňuje člověku žít naplněný život v souladu s přírodou. Poutavost, jasnost a bystrost Fukuokových myšlenek vedla k tomu, že se uvedená kniha stala celosvětovým bestsellerem, byla přeložena do 20 jazyků a ovlivnila množství nejrůznějších lidí: farmářů, zahradníků, ekologických aktivistů, biozemědělců, příznivců slow food, lidí studujících východní nauky a dalších, kteří cítí, že právě naše vzdalování se přírodě má za následek vznik neřešitelných problémů.

Masanobu Fukuoka (1913–2008) byl japonský zemědělec a filozof, propagátor přírodního farmaření, držitel ceny Ramona Magsaysaye (1988), která je pokládána za asijskou obdobu Nobelovy ceny. 

Z Fukuokovy knihy čte Jan Slovák, scénárista, divadelní a filmový herec (např. Kouř), protagonista divadla Sklep a dua Thomas & Ruhller. Na flétnu šakuhači ho doprovodí hudební skladatel a zvukový designér Jan Burian ml. (tyto alba, Kyklos Galaktikos).

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

vstupné: 140 Kč  (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)


Předprodej akce

Revoluce jednoho stébla slámy

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2