Mon 20/5 19:00
První antidiskotéka bez Jiřího Černého

Večer s publicistou, hudebním a filmovým kritikem Janem Rejžkem. 

Autorský pořad Jana Rejžka, ve kterém vzpomene na svého kamaráda, legendu hudební kritiky Jiřího Černého (1936–2023). V průběhu večera zazní také hudba, kterou Jiří Černý miloval. „Vedle mých vzpomínek a hudby, kterou jsme měli oba rádi, jako bonus zazní ukázky z kazety, kterou jsme mu natočili s kamarádem Pepou Bajerem k padesátinám coby parodii na celodenní vysílání Čs. televize včetně pozdravných projevů Husáka a Gottwalda, a toho, co mu přáli k narozeninám třeba Jan Pivec nebo Zdeněk Štěpánek. Jinde tu naši ptákovinu neuslyšíte, tak srdečně zvu všechny Jirkovy sirotky!"

Jan Rejžek (1954) je hudební, filmový, divadelní a sportovní publicista a básník. Po dobu téměř padesáti let je divákům známý z mnoha novin a časopisů, ale i z rozhlasových a televizních pořadů. Aktivně se také zapojil do vzniku petice Několik vět. Je držitelem ocenění za účast ve třetím odboji.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2024 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

vstupné: 120 Kč (studenti a ZTP na místě 50% sleva) 

 

První antidiskotéka bez Jiřího Černého

Programme of Divadlo 29

>
>