July 2024
Calendar | Divadlo 29

Fri 11/2 20:00
Procházka Turnovým hájem

Literárně-hudební večer se čtením z Turnových hájů a písněmi Evy Turnové a Tomáše Hradila. 

Eva Turnová
, bývalá baskytaristka kapely The Plastic People of the Universe, bude číst z výběru svých časopisových sloupků Turnový háj. Sloupky byly pravidelně publikovány v časopisech Instinkt a Reflex, vycházejí ale také knižně. Jde o hutné minipovídky, hořkohumorné glosy k současnosti, texty nabité nejen ironií, ale hlavně sebeironií, sdělující často v pár větách více než patero novin od A do Zet. 

Zastaví se před něčím Eva Turnová? Je jí alespoň něco svaté? Nebo všechno rozsápe ve svých spárech břitkého sarkasmu a ironie? Chce všechny subjekty, o kterých píše, opravdu umístit do světa Turnového háje? Nebo nechá alespoň někoho naživu?Eva Turnová
je hudebnice, spisovatelka, překladatelka a výtvarnice. Přeložila například knihu Marka VonnegutaExpres do ráje, zfilmovanou verzi Červeného trpaslíka a několik dalších filmů 
a scénářů. Působila jako baskytaristka v kapelách DG 307, Šílenství Mejly Hlavsy a The Plastic People of the Universe; v současnosti koncertuje s vlastní kapelou Eturnity. Od roku 2019 moderuje vlastní talk show Procházka Turnovým hájem.

Tomáš Hradil je hudebník, cestovatel, dramaturg a promotér. V současnosti působí především v kapele Los Perdidos, podílí se také na projektu zhudebněné poezie I. M. Jirouse nazvaném I vši.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2022, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.vstupné: 120 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)

Předprodej akce

Procházka Turnovým hájem

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2