July 2024
Calendar | Divadlo 29

Fri 25/11 20:00
PIO plays Mingus (US/CZ/SK/IT/DE)

Speciální večer, ve kterém osmičlenný Pražský improvizační orchestr představí vlastní interpretace jedinečných skladeb legendárního jazzového kontrabasisty a vizionáře Charlese Minguse. 

Po programu věnovaném legendě jazzové avantgardy Anthony Braxtonovi v roce 2020 sáhl Pražský improvizační orchestr (PIO) po tvorbě další světové legendy, americkém kontrabasistovi a skladateli Charlesi Mingusovi (1922 – 1979), hudebním vizionáři, který ve své tvorbě prolínal jazzovou a bluesovou tradici s avantgardním zvukem.   

Pražský improvizační orchestr sdružuje kreativní hudebníky, kteří se zaměřují na současné improvizační techniky a pracují s řízenou i volnou improvizací a interpretací grafických i otevřených partitur. PIO založil před deseti lety v Praze žijící americký basista George Cremaschi a český trumpetista a experimentátor Petr Vrba. Ke spolupráci PIO zve další hudebníky z Čech i ze zahraničí z nejrůznějších hudebních oblastí  – od současné artificiální hudby, přes zvukový experiment, jazz a volnou improvizaci až po noise. Za dobu své desetileté existence PIO spolupracovalo např. s Paulem Lovensem, Matsem Gustafssonem, Axelem Dörnerem, Didi Kernem, Xavierem Charlesem a mnoha dalšími. 

Marcel Bárta – tenorsaxofon, basklarinet / Michaela Turcerová – altsaxofon /Jan Jirucha – trombón / Petr Vrba – elektronika, trumpeta / Michal Matejka – elektrická kytara / Vojtěch Procházka – klavír / George Cremaschi – kontrabas / Elia Moretti – bicí

Koncert je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

vstupné: 180 Kč  (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)


Předprodej akce

PIO plays Mingus (US/CZ/SK/IT/DE)

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2