July 2024
Calendar | Divadlo 29

Fri 2/12 20:00
P/\ST • Laokoon

Na první společné akci hudebních cen Vinyla a Divadla 29 se představí dva velké alt-rapové objevy:  P/\ST a Laokoon.  

P/\ST
Alternativní / experimentální rap s nášlapem do tvrdý elektroniky. Pokus o přesah. Divadlo. Show. Pohyb. Hype. Dvě entity, jedna energie. Když to není nahlas, tak to neni dobrý. Žádná crew, ale dvouhlavej palcát. 

Kapela, která křesá drama tam, kde už bychom to ani nečekali. V jednu chvíli se zdálo, že bez dvojice P/\ST se neobejde žádný festival, který krouží kolem alternativy. Akademický rap? Každé slovo pečlivě odvážené, anebo naopak infuze životadárné nespoutanosti? Divočina i naboso. Kapela, která si dokáže připravit půdu tak, aby své posluchače dostala do míst, kde si s nimi může dělat úplně cokoliv. Svou stopu krom jiného P/\ST zanechali i na letošní desce Viah.



Laokoon
„Dej mi ten beat/ Jestli je tekutý/ budu ho pít.“ V Brně usazená dvojice Jiří Machů a Mikuláš Hamerla odhaluje alternativní tvář rapu a mimoděčně klade otázku, zda může být pouliční žánr zároveň školený. S kapelami Sekvoye a Killiekrankie spjatí hudebníci pojímají rap básnivě, spíše než přímočarost se rozhodli šlechtit překvapivá spojení, slovní i hudební.

Na letošním debutu kapely Šperk je dvanáct v průměru dvouminutových, úsečných skladeb, kterým dominuje potemnělá nálada. Šperk je ale zároveň deska poživačná, hltající okolní svět, který si nárokuje, abychom si toho na bedra brali stále víc. A tahle nahrávka je svou energií, ale i občasnou přiznanou letargičností odrazem tohoto přehlcení vjemy. Laokoon nám nabízejí nesporně živou, ale ne jednostrunně euforickou hudbu.

Pořádají Hudební ceny Vinyla ve spolupráci s Divadlem 29. Akce je součástí projektů Electroconnexion 2022 a Hudebních cen Vinyla a koná se za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR, statutárního města Pardubice a hlavního města Prahy.

vinyla.cz

vstupné: 160 Kč (na průkaz ISIC 50%)


Předprodej akce

P/\ST • Laokoon

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2