July 2024
Calendar | Divadlo 29

Tue 16/6 19:00
Na krev

Časosběrný dokument zachycující osmou generaci loutkářského rodu Kopeckých skrze bratry Rosťu a Vítka Novákovi v klíčovém období jejich existence – od roku 2014, kdy získali svůj vlastní prostor pojmenovaný Jatka 78 a poprvé přičichli k ambicióznějším projektům s novocirkusovým souborem Cirk La Putyka. 

Fenomén nový cirkus zde ale není představován jen jako třpytivá estráda plná neuvěřitelných kousků artistů a akrobatů či jako spolek volnomyšlenkářských umělců, kteří se vezou na vlně popularity mezi pražskou kavárnou. Je to příběh o splněném snu. A to nejen principála Rosti Nováka, ale také jeho předků. Především Rosťova sebezničující vůle totiž přinesla teprve po osmi generacích rodině kočovných kumštýřů to, po čem vždy toužili – vlastní prostor, kamenné divadlo.

Režie Erik Knopp / ČR, 2020, 73 min.

Po projekci se uskuteční debata s režisérem snímku Erikem Knoppem a Vítem Novákem, jedním z hlavních tvůrčích a organizačních hybatelů souboru La Putyka.

Pořádá z.s. Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Filmfuse 2020 za finanční podpory statutárního města Pardubice a Ministerstva kultury ČR.

www.filmfuse.cz

vstupné: 90 Kč
!!! kapacita sálu omezena !!!

Předprodej akce

Na krev

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2