Sun 2/6 18:00
MMMM Saxophone Quartet (CZ/SK)

Speciální akustický koncert nového kvarteta složeného z předních českých a slovenských saxofonistů, který oživí prostory GAMPY a zakončí výstavu CZ2: Vize pro budoucnost

MMMM je nové saxofonové kvarteto založené slovenskou hudebnicí Michaelou Turcerovou a třemi předními hráči na saxofon, kteří se pohybující na české i mezinárodní jazzové, experimentální a improvizační scéně. Marcel Bárta je členem kapel Vertigo a Muff, Michal Wróblewski je známý hlavně ze skupiny E converso nebo JWQ a Martin Debřička působí v kapelách Jungle Debris a Tongu.

MMMM hraje vlastní tvorbu na pomezí experimentální komponované a improvizované hudby. Repertoár souboru sahá od expresivních poloh ke klidným až meditativním zvukovým plochám, v rámci kterých se soubor snaží podat zvuk saxofonového kvarteta v jiné formě a kontextu, než je obvyklé. Jejich koncert v nových prostorách GAMPY bude reagovat na svébytnou akustiku galerijního prostoru a slibuje nevšední hudební zážitek. Koncertem se zároveň zakončí galerijní projekt CZ2: Vize pro budoucnost.

Po koncertu bude následovat vernisáž v Klubu 29, kde představí svou nejnovější výtvarnou tvorbu jeden z členů kvartetu, Marcel Bárta.

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2024 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

www.mmmm5.bandcamp.com
www.michaelaturcerova.com
www.marcel-barta.com
www.martindebricka.com

vstupné: 180 Kč (studenti a ZTP na místě 50% sleva) 

Předprodej akce

 

MMMM Saxophone Quartet (CZ/SK)

Programme of Divadlo 29

>
>