July 2024
Calendar | Divadlo 29

Sun 12/11 16:00
Mikrosvěty

Pohybově-objektová performance pro všechny od 4 let.

Naše Země je plná světů ve světech. Každý z těchto mikrosvětů žije svým jedinečným životem. Inscenace prostřednictvím mikropohybů, krajiny těla a hry s malými objekty zaostřuje naši pozornost na maličkosti, které často nejsou na první pohled vidět. Hravá a poetická inscenace prozkoumává křehkost naší existence. 

Inscenace zaměřuje pozornost dětí i dospělých na drobné věci a detaily kolem sebe, čím zjemňuje jejich vnímání, trénuje jejich všímavost a soustředěnost a učí je pohrát si s minimem prostředků.

„Výsledný efekt smyslovosti, niternosti a bezuzdné pohádkové svobody naší fantazie zesílily a obnažily křehkost lidské existence.” Marie Kobrlová (Opera Plus)

„Hravost jiskřila tanečnicím z očí...” (...)
Vše působí přirozeně. Děti rozvíjí svou fantazii a spontánní hru. Jazmína Piktorová a Sabina Bočková přinesly (nejen) dětem velký smyslový zážitek, bezpečný a snový svět, v němž se mohou cítit svobodně, tvořivě a hrdě.” (...)
Představení pro všechny, kteří se nebojí si hrát. Lucie Štádlerová (Taneční aktuality)

Koncept: Jazmína Piktorová
Choreografie, interpretace: Jazmína Piktorová, Sabina Bočková
Dramaturgie: Mária Danadová
Vizuální spolupráce: Simona Gottierová
Hudba: Václav Kalivoda
Světelný design: Jiří Šmirk
Konzultace a výzkum: Monika Kováčová, Mária Danadová, Alessandro Lumare a Simona Lobefaro – Segni mossi
Konzultace kouzelnických triků: Aleš Hrdlička
Produkce: Wanda Kaprálová & ZDRUHESTRANY
Koprodukce: Studio ALTA Praha, Divadlo Drak Hradec Králové, Divadlo Piki Pezinok

Partneři: Studio ALTA, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, REZI.DANCE Komařice, Studio TEP39, Punctum–Krásovka, Divadlo Drak, Slovenský inštitút v Prahe, Divadlo Piki, SNG Schaubmarov mlyn, CNK Záhrada Banská Bystrica.

Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brno a hlavního města Prahy. Nastudování tanečního představení podpořil z veřejných zdrojů formou stipendia Fond na podporu umenia.

Pořádá Taje z.s. ve spolupráci s COK v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

Vstupné 160 Kč / 80 Kč děti

Mikrosvěty

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2