Fri 17/9 20:00
Mike Parker’s Meta (US/PL)

PŘELOŽENO Z 23. 10. 2020. 

Nový kvartet amerického basisty Mikea Parkera – ryzí energie rocku, pestrost avantgardy, citlivost klasiky a harmonie moderního jazzu. 

Renomovaný newyorský basista Mike Parker, který působí v Evropě i na americkém kontinentu, ve svém novém kvartetu společně s mladými polskými jazzmany důmyslně a originálně propojuje jazz s funkem, klasiku s avantgardními výboji, drum´n´bass s jazzovou improvizací. Kompozice Parkerova kvartetu působí, jako by se v nich mísily vlivy Charlese Minguse s Radiohead, Maurice Ravela s Led Zeppelin, Johna Coltranea s Davidem Bowiem. Výsledný tvar je svěží a nepředvídatelný, nechybí mu nadhled ani živelnost s vydatnou porcí elektrizující energie.Rodák z New Yorku Mike Parker
studoval kontrabas na SkidmoreCollegev NY a na konzervatoři v Amsterdamu. Měl příležitost studovat u některých světových basistů (ScottColley, ReidAnderson a ReubinRogers) a hrát s nejslavnějšími jazzovými hudebníky jako jsou John Scofield, Chris PotterneboEric Harland. Mike se nyní pohybuje mezi New Yorkem a Evropoua to jakovedoucí svého triaa kvartetu a takéjako vyhledávaný sidemanv mnoha dalších mezinárodních hudebních projektech. Pardubickému publiku je asi nejznámnějšíkapela Nat Osborn Band, se kterou dvakrát vystoupil v Divadle 29.

Mike Parker (USA) – kontrabas
Damian Niewinski(PL)– bicí
Marcin Konieczkowicz(PL) – altsaxofon
SlawekPezda(PL)– tenorsaxofon

www.mptheory.com
vstupné: 160 Kč (na místě 50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)  

Předprodej akce

Koncert pořádá Divadlo 29 v rámci projektu Jazzconnexion 2021 za podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.


Mike Parker’s Meta  (US/PL)

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2