Fri 23/10 20:00
Mike Parker’s Meta (US/PL) / CANCELED

Nový kvartet amerického basisty Mikea Parkera – ryzí energie rocku, pestrost avantgardy, citlivost klasiky a harmonie moderního jazzu. 

Renomovaný newyorský basista Mike Parker, který působí v Evropě i na americkém kontinentu, ve svém novém kvartetu společně s mladými polskými jazzmany důmyslně a originálně propojuje jazz s funkem, klasiku s avantgardními výboji, drum´n´bass s jazzovou improvizací. Kompozice Parkerova kvartetu působí jakoby se v nich mísily vlivy Charlese Minguse s Radiohead, Maurice Ravela s Led Zeppelin, Johna Coltranea s Davidem Bowiem. Výsledný tvar je svěží a nepředvídatelný, nechybí mu nadhled ani živelnost s vydatnou porcí elektrizující energie.

Rodák z New Yorku Mike Parker studoval kontrabas na SkidmoreCollegev NY a na konzervatoři v Amsterdamu. Měl příležitost studovat u některých světových basistů (ScottColley, ReidAnderson a ReubinRogers) a hrát s nejslavnějšími jazzovými hudebníky jako jsou John Scofield, Chris PotterneboEric Harland. Mike se nyní pohybuje mezi New Yorkem a Evropoua to jakovedoucí svého triaa kvartetu a takéjako vyhledávaný sidemanv mnoha dalších mezinárodních hudebních projektech. Pardubickému publiku je asi nejznámnějšíkapela Nat Osborn Band, se kterou dvakrát vystoupil v Divadle 29.

Mike Parker (USA) – kontrabas
Damian Niewinski(PL)– bicí
Marcin Konieczkowicz(PL) – altsaxofon
SlawekPezda(PL)– tenorsaxofonwww.mptheory.com

vstupné: 160 Kč (na místě 50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)  

Předprodej akce

Koncert pořádá Divadlo 29 v rámci projektu Jazzconnexion 2020 za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

Programme of Divadlo 29

>
>