Tue 7/3 20:00
Micha Ela Dašková: This is not about me!

Hierarchie, patriarchát, populismus a brainwashing ve společnosti – performance jednoho vypravěče na hranici fyzického divadla a tanečního sóla.  

Toto fyzické vyprávění jednoho dziada, šaška, trickstera si půjčuje soudobé projevy různých politicky mocných figur. Hlasem, gestem a tělem komentuje svět. Tělo vypravěče žongluje se slovy, křičí, koktá, burácí a hlas teče prostorem, utíká, plazí se či napíná… Inscenace je v jazyce těla, angličtině, češtině a dalších jazycích, které vytváří kulisu zvuku světového politického dění. Pohybuje se po tenké linii mezi parodií a kritikou.

Na představení navazuje diskuse s performerkou Micha Elou Daškovou a Marikou Smrekovou, která se na představení režijně a dramaturgicky podílela. Micha Ela Dašková je nezávislá performerka, tanečnice, umělkyně, koordinátorka a lektorka. Zaměřuje se na tvorbu v oblasti fyzického divadla. Zajímá se o problematiku environmentalismu, feminismu, hierarchie, patriarchátu a vztahů lidského společenství a světa. Marika Smreková vystudovala divadelní režii na brněnské JAMU. Ve své práci se zaměřuje především na témata související s nehierarchií, rovným rodičovstvím, inkluzí a sociálně-ekologickou transformací. 

Koncept, performer: Micha Ela Dašková / dramaturgie a režijní spolupráce: Marika Smreková / hlasové a pohybové vedení: Cécile da Costa

Pořádá Taje z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

vstupné: 180 Kč 

Micha Ela Dašková: This is not about me!