July 2024
Calendar | Divadlo 29

Fri 23/2 20:00
Marie Kieslowski • Anna Vaverková

Sólové koncerty dvou výrazných zpěvaček & songwriterek. Marie Kieslowski v roce 2023 vydala album a knihu rozhovorů s ženami na hudební scéně Je všechno dobrý? V Berlíně usazená indiepopová písničkářka Anna Vaverková svoje civilní, intimní a pichlavé skladby zaznamenala na loňském debutu Pozdravy z polepšovny, aktuálně nominovaném na cenu Vinyla.

Marie Kieslowski je zpěvačka, pianistka, polovina již nehrajícího dua Kieslowski a členka skupiny Zvíře jménem Podzim. Těšit se můžete na nevtíravé písničkářství v pestrém a zároveň jemném hávu s elektronikou, klavírem a loopy. V prosinci 2022 vydala Marie sólové debutové album s názvem Je všechno dobrý? Deska je intimní, křehká, přesto pestrá a žánrově rozkročená. Podává svědectví o emocích, touhách a snech ženy, matky-hudebnice. Album je součástí stejnojmenné knihy, ve které si Marie povídá se sedmi hudebnicemi z české scény. Spolu s Klárou Vytiskovou, Markétou Foukalovou, Bárou Ungerovou, Marií Puttnerovou, Lenkou Dusilovou, Olgou Königovou a Nikolou Muchou se baví o mateřství a tvorbě, o kreativitě, sebevědomí, o hudebním prostředí nebo o tom, jak se vyvíjela jejich pozice ženy a hudebnice v jednom. Knihu, která obsahuje QR kód ke stažení alba v mp3, bude mít Marie na koncertě k podpisu a prodeji.


Anna Vaverková vydala svoje první EP Roztomilá holka v roce 2022. Deska získala velký ohlas, vysloužila si nominaci na cenu Vinyla v kategorii Objev roku, nominaci na cenu Apollo pro nejlepší singl roku a v neposlední řadě nominaci na cenu Anděl v kategorii Alternativa & elektronika. Na svém loňském oceňovaném debutovém albu Pozdravy z polepšovny se Anna zabývá pocity nejistoty a obav, absurditou společenských tlaků, ale i nadějemi v těžkých časech nebo znovuobjevováním lásky. V roce 2024 se Anna Vaverková mj. představí na prestižním festivalu SXSW v texaském Austinu.Koncert je pořádán v rámci projektů Textconnexion 2024 a Electroconnexion 2024 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.facebook.com/MarieKieslowskiMusic
www.facebook.com/annavaverkovaa

vstupné: 200 Kč (studenti a ZTP na místě 50%) 

Předprodej akce

Marie Kieslowski • Anna Vaverková

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2