July 2024
Calendar | Divadlo 29

Thu 26/9 20:00
LUFT (Mats Gustafsson & Erwan Keravec) (SWE/FR) • Korhan Futacı (TUR)

Jedinečný dvojkoncert, kdy se na jednom pódiu potkají hvězdy západoevropské a orientální nezávislé hudební scény.  

Večer zahájí švédsko-francouzské duo LUFT, které unikátně kombinuje zvuk skotských dud bretoňského hráče Erwana Keravece s expresivně výbušným barytonsaxofonem legendy evropské freejazzové a experimentální scény Matse Gustafssona. Ten je znám například z kapel Fire!, The Thing nebo The End a díky spolupraci s řadou světově etablovaných kapel jako jsou Sonic Youth, Dälek, ZU nebo The Ex nebo s renomovanými hudebníky, jako jsou například Otomo Yoshihide, Peter Brötzmann, Jim O'Rourke, Nenneh Cherry, Hamid Drake nebo Colin Stetson.Na LUFT naváže istanbulská kapela klíčové postavy turecké nemainstreamové hudby saxofonisty, skladatele, zpěváka a producenta Korhana Futacıho, který se u nás představí vůbec poprvé a exkluzivně pouze v Divadle 29. Futacıho kapela naservíruje posluchačům delikátní mix psychedelického rocku, jazzu a orientální hudby, na jehož základě dokáže vystavět až tribální atmosféru, ve které se stírají hranice času a prostoru. Korhan Futacı kromě toho, že působí ve známé turecké experimentálně free jazzové kapele Konstrukt, spolupracoval a spolupracuje s hudebníky jako jsou Thurston Moore, Eric Truffaz, Peter Brötzmann, Evan Parker, Otomo Yoshihide, Ken Vandermark, Akira Sakata nebo kapelník legendárních Sun Ra Arkestra Marshal Allen.

Bude-li dobrá konstelace hvězd není vyloučeno, že se Mats Gustafsson a Erwan Keravec přidají ke kvartetu Korhana Futacıho a odehrají část jejich koncertu společně.

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2024 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

www.matsgus.com
www.erwan-keravec.eu
www.instagram.com/korhanfutaci

vstupné: 400 Kč (do 26.8. 2024 early bird 300 Kč)

Předprodej akce

LUFT (Mats Gustafsson & Erwan Keravec) (SWE/FR) • Korhan Futacı (TUR)

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2