July 2024
Calendar | Divadlo 29

Thu 13/1 20:00
Los Amargados (US/CZ/I/FIN)

Koncert experimentálního hudebního uskupení, které představí nový materiál vytvořený během několikadenní tvůrčí rezidence v Divadle 29. 

Elektroakustické duo Los Amargados je posedlé sestavováním, vrstvením a následným bořením detailních zvukových struktur. Používají obyčejné zvuky: mechanické řinčení, skřípání, vrzání, vazbení, bublání, zurčení, elektronický bzukot a také normální tóny hrané na trumpetu a kontrabas.

Takto vznikají minimalistické a maximalistické elektroakustické zvukové kompozice. Los Amargados založil v Čechách žijící americký basista, skladatel a hráč na elektroniku George Cremaschi a český trumpetista a experimentátor Petr Vrba. Oba hudebníci jsou klíčové postavy tuzemské improvizační a experimentální scény. Kromě dua Los Amargados je jejich společným dílem zejména Pražský improvizační orchestr zaměřený na volnou improvizaci a na navazování spolupráce mezi domácí hudební scénou a zahraničím. V minulosti spolupracovali s několika významnými postavami zahraniční experimntální hudby jako jsou například rakouská basklarinetistka Susanna Gartmayer, americký bubeník Michael Zerang nebo německý elektronik Thomas Lehn.

Los Amargados stráví v Divadle 29 několikadenní tvůrčí rezidenci, která vyvrcholí vytvořením nahrávky a jejich koncertem. Pro rezidenci si pozvali dva hosty: italského hráče na vibrafon a perkuse Eliu Morettiho a finského hudebníka a performera Pasiho Mäkelu.

George Cremaschi – elektronika, baskytara
Petr Vrba – trumpeta, elektronika
Elia Moretti – perkuse, vibrafon
Pasi Mäkelä – elektrická kytara

www.georgecremaschi.com

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

vstupné: 140 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)

Předprodej akce

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2