July 2024
Calendar | Divadlo 29

Fri 21/2 20:00
Lenka Dusilová - sólo

Sólový projekt zpěvačky Lenky Dusilové, který je vyústěním její cesty k vrstevnatějšímu, osobnějšímu a intimnějšímu vyjádření.

Lenka Dusilová představuje mimořádný fenomén české hudební scény. Prošla vývojem z pozice rockové a popové hvězdy do současné tvůrčí fáze, kdy svobodně čerpá z široké škály hudebních stylů. V samostatných sólových vystoupeních experimentuje zejména s loopery a rozšířenými vokálními technikami.

Lenka Dusilová již v šestnácti letech stanula v čele rockové kapely Sluníčko. Následovala spolupráce se skupinou Lucie a její sesterskou formací Pusa. Později se vydala na sólovou dráhu, hostovala na několika úspěšných albech folkrockového uskupení Čechomor. Setkání se zástupci nově se rodící české jazzové komunity (Vertigo Quintet) nebo osudový souzvuk s klavíristkou Beatou Hlavenkovou a kapelou Clarinet Factory vyústily ve spolupráci na nevšedním eklektickém albu Eternal Seekers. V posledních letech také vytvořila společný koncertní program s Monikou Načevou a Ivou Bittovou.

Lenka Dusilová nepatří k muzikantkám, které by zrovna chrlily nahrávky. Poslední album V hodině smrti, které natočila s kapelou Baromantika, vyšlo už v roce 2014. S perfekcionismem sobě vlastním přistupuje i k novému chystanému sólovému albu, které by mělo spatřit světlo světa v roce 2020.

Koncert je pořádán v rámci projektu Electroconnexion 2020 za finanční podpory Ministerstva kultury, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

facebook.com/lenka.dusilova.fanpage

vstupné: 280 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)
rezervace nepřijímáme

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2