Thu 1/7 19:00
Kutya (MIDI LIDI) • Bára Zmeková • Kittchen

Druhý večer se v prostředí pardubického zámku představí Kutya, sólový projekt Markéty Lisé z elektropopové kapely MIDI LIDI. Dále pak skladatelka a multiinstrumentalistka Bára Zmeková, která se ve svých písních pohybuje mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. A na závěr nás čeká maskovaný kuchař Kittchen, který přijede se dvěma spoluhráči a se zbrusu novým albem Puls!

Kutya je sólový projekt Markéty Lisé, členky elektropopové skupiny MIDI LIDI, audiovizuální umělkyně a šperkařky. Její poslední deska Kisko částečně navazuje na hudebně-performativní projekt Audiofenky, částečně vychází z paralelní literární práce s textem. Je plná „poznámek“ – terénních nahrávek, vkládaných do čistého elektronického zvuku počítačového programu, zpěv se podle nálady střídá s mluveným slovem. Přímočarost písní vede na jednu stranu k folku a na druhou stranu k jistotě uklidňujícího a radostného rytmu techna.Skladatelka a multiinstrumentalistka Bára Zmeková se ve svých písních s autorskými českými texty pohybuje mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory či kytarou. Posluchači její koncerty označují jako soul trip nebo poezii v hudbě. V roce 2020 získala Bára dvě nominace na cenu Anděl v kategoriích Zpěvačka roku a Objev roku.Maskovaný kuchař Kittchen znovu zasahuje! 1. května 2021, na den přesně deset let od debutu Menu, vydal čtvrté řadové album nazvané Puls. Album zachycuje Kittchen v tříčlenné sestavě. K základní dvojici Jakub König a Tomáš Neuwerth, která pracovala na předchozích deskách Radio a Kontakt společně, se přidal elektronický producent a multiinstrumentalista Aid Kid. Stejná sestava se také představí v Pardubicích.

Vznik nahrávky popisuje König takto: „Když se v březnu 2020 všechno zavřelo, vyrazili jsme s Tomášem a Aid Kidem na chalupu do Jeseníků a během necelého týdne natočili základy celé desky. Dopředu jsme toho záměrně moc připraveného neměli, cílem bylo vytvořit co nejvíce věcí společně. Na stejné místo jsme se vrátili ještě dvakrát a na konci toho praštěnýho roku bylo album připravené. Je zase dost jinačí než desky předtím, ale pořád Kittchen.“ Puls vychází po šestileté odmlce od oceňovaného alba Kontakt (2015, Červený kůň | Full Moon Forum) a maskovanému kuchaři přináší nové možnosti a cesty, kam by se mohl vydat: „I když jsem měl s sebou kytaru, prim tentokrát hraje legendární syntezátor Juno, který jsme měli půjčený. Do určitý míry ovlivnil zvuk celý desky... takže si ho teď budeme muset pořídit, abychom ho mohli představit na koncertech.“www.barazmekova.cz
www.kucharkittchen.cz
www.midilidi.com

vstupné:  200 Kč  (na místě 50% sleva na průkazy ISIC a ZTP) >

Předprodej akce

zvýhodněné vstupné 30. 6. + 1. 7.: 300 Kč >

Předprodej akce

Koncert je uváděn v rámci projektů Electroconnexion 2021 a Textconnexion 2021 za finanční podpory Ministerstva kulturu ČR a statutárního města Pardubice.


Programme of Divadlo 29

>
>