July 2024
Calendar | Divadlo 29

Thu 20/2 19:00
Kouzelník Hirošima

Nové představení autorské dvojice Andrea Miltnerová a Jan Komárek si odvážně pohrává se známou historickou událostí – svržením bomby na japonské město Hirošima.

Kouzelník Hirošima je obrazový projekt fyzického divadla pro jednu všestrannou performerku / tanečnici uprostřed světel, stínů a fragmentů černobílých projekcí. Námět je temný jako titul projektu. Styl díla je komponovaný na základě volných asociací s tématem a pohybuje se ve snové rovině i logice. Představení odráží bezmocnost obyčejného člověka tváří v tvář politickému zlu, pěšce v šachové hře supervelmocí, jehož blaho nemá pro rozhodovatele žádný význam –
– téma, které se v dějinách opakuje s alarmující frekvencí.

Taneční a pohybové projekty Andrey Miltnerové a Jana Komárka se vždy vyznačovaly obsedantní křehkostí, nutkavou precizností i strhujícími výkony performerů. Nové představení Kouzelník Hirošima navazuje na předchozí práce tvůrčí dvojice (např. Oslava, Kabaret Velázquez, Tranzmutace, Fractured, Kontrapunkt, Tanec magnetické balerínky, atd.), z nichž většinu jsme měli možnost vidět i v Divadle 29.

Koncept, režie, zvukový a světelný design: Jan Komárek / tvorba a interpretace: Andrea Miltnerová / produkce: AM&C

Pořádá Terra Madoda z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

vstupné: 140 Kč

Kouzelník Hirošima

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2