Fri 24/9 20:00
Katarzia & Pjoni (SK)

V Praze usazená slovenská hudebnice Katarzia na sebe upozornila již v roce 2013 folkově laděným debutem Generácia Y. Na druhé desce Agnostika (2016) začala pracovat s elektronikou, tento trend prozatím vyvrcholil na velmi úspěšném albu Antigona (2018), jehož spolutvůrcem byl hudebník Pjoni. Ten je také hlavním producentem nejnovější, zřetelně osobnější nahrávky Celibát a doprovodí ji i na koncertě v D29. 

Minimálně od vydání alba Antigona se u jakékoliv novinky Katarzie probírá každý její krok, postoj, skladba. Není divu. Tak přímočaře se vyjadřující hudebnici československá scéna už dlouho neměla. „Naučila jsem se být klidnější, trpělivější, nikoho neuhánět, cítím se téměř smířená sama se sebou,“ popisuje teď Katarzia v rozhovorech k nové desce Celibát. Dává tím najevo, že textově je deska více pohroužena do sebe. Přesto dojde i na reflexi společenského prostředí. Například v hořké glose slovenského politického prostředí Drag Queen nebo environmentálním postesknutí Hoří i voda

Katarzia během tvorby své nové desky na prahu třicítky dozrála jako žena i umělkyně. Svěřuje se, proplouvá pochybnostmi i různými typy závislostí. Hledá cestu k vnitřnímu pokoji, ke zdravým mezilidským vztahům a dospěla k závěru, že i celibát někdy může být řešením. „Samota mi nevadí, ani celibát tela. O lásku neprosím, nie som osamelá. Nehanbím sa byť silná, nehanbím sa byť slabá, taká som. Nehanbím sa nahlas smiať, nehanbím sa plakať,“ zpívá Katarzia ve skladbě, která album otevírá. Album Katarzia nahrávala opět ve spolupráci s producentem Pjonim, s nímž před dvěma lety připravila ceněnou nahrávku Antigona. Pjoni jako hudební i mentální spojenec Katarzie skladby na Celibátu posunul do nejvyšších pater současného popu. S Pjonim po boku se představí Katarzia také v D29.

vstupné: 140 Kč (na místě 50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)  / předprodej brzy

Koncert je pořádán v rámci projektu Electroconnexion 2021 za finanční podpory Ministerstva kutury ČR a statutárního města Pardubice.

www.facebook.com/katarziaprojekt

Předprodej akce

Katarzia & Pjoni (SK)

Programme of Divadlo 29

>
>