July 2024
Calendar | Divadlo 29

Wed 1/6 20:00
KARM (D/CZ) • Ranjevš & Óbasz (CZ/SK)

Nevšední hudební výlet na pomezí minimalismu a improvizace v prostorách Galerie města Pardubic. Dvě mezinárodní dua, která vezmou do hry specifickou akustiku galerijního prostoru.

KARM (D/CZ)

Duo Karm tvoří saxofonista a klarinetista Michal Wróblewski známý předvším jako lídr kapel E converso nebo JWQ a berlínský kytarista a skladatel Torsten Papenheim. V čistě akustické podobě vytváří Karm zvukové prostory daleko za hranicemi běžných zvuků, které s těmito nástroji spojujeme. Duo hraje ve vlastním striktním idiomu, v němž se koncentruje na jemný vývoj a hlučné – i když tiché – struktury. V estonštině znamená „karm“ drsný či přísný, a k hudbě tohoto česko-německé uskupení přiléhají obě označení.

Kram by Karm

www.torstenpapenheim.de
www.wroblewski.cz


Ranjevš & Óbasz (CZ/SK)

Za česko-slovenským projektem Ranjevš & Óbasz se skrývá slovenský kytarista Štefan Szabó a bubeník Jakub Švejnar, známí především ze společných projektů Szaturma a KIN, kterými před časem rozčeřili vody na tuzemské jazzové scéně. Jejich hudba v sobě  originálně odráží prvky minimalismu, grunge, post jazzu a volné improvizace . Szabó se Švejnarem se navzájem inspirují, jejich improvizace jsou nepředvídatelné, tu vás smete noise, onde seversky rozjímavá ambientní zvukomalba, rocková intenzita i klokotavé blues.

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.vstupné: 140 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)

Předprodej akce

KARM (D/CZ) • Ranjevš & Óbasz (CZ/SK)

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2