July 2024
Calendar | Divadlo 29

Thu 15/7 19:00
Karel Škrabal a Dalibor Maňas (Vítrholc) • Člověk krve

Autorské čtení dvou členů literárního uskupení Vítrholc + písně z lesů a opuštěných kostelů songwritera Člověk krve.

19:00  Karel Škrabal a Dalibor Maňas
Autorské čtení dvou členů literárního uskupení Vítrholc.

Mistr skvělých sloganůKarel Škrabal představí svou sedmou básnickou sbírku. Žádné vycize-lované obrazy ani ohňostroje imaginace; jen sled skřípajících textů – momentek, deníkových útržků a proklamací. Dalibor Maňas přichází se svou prvotinou, doposud publikoval časosběrné celky v devíti číslech Almanachu Vítrholc, nebo na Nedělní chvilce poezie.cz, ty novější ve Tvaru a na webu Polí5. Obě sbírky vydalo nakladatelství Větrné mlýny.


20:30  Člověk krve
Písně z lesů a opuštěných kostelů.

Písničkář a básník Jan Senft vystupující pod jménem Člověk krve představí svoji debutovou dlouhohrající desku V kuchyni (vyšla na labelu Divnosti). V poetickém indie folku Člověka krve ožívají magické příběhy z jeho rodného kraje kolem Stříbrné Skalice a k originalitě mu pomáhá i použití archaických slov. Duchem pak Člověk krve navazuje na českou trampskou tradici i předrevoluční písničkáře.


Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2021, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.akce se bude konat na zahrádce Klubu 29 / v případě nepříznivého počasí uvnitř
vstupné > 100 Kč (prodej pouze na místě, rezervace > vstupenky@divadlo29.cz)

www.clovekkrve.cz

 

Karel Škrabal a Dalibor Maňas (Vítrholc) • Člověk krve

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2