July 2024
Calendar | Divadlo 29

Wed 9/3 19:00
Jednotka intenzivního života

Drama s prvky absurdity o tom, jak se lékaři a pacienti v naší technologicky vyspělé civilizaci znovu učí komunikovat o něčem tak základním, co už dávno vytěsnila – o smrti. Film nedávno získal Cenu české filmové kritiky jako nejlepší dokument roku 2021. 

Lékaři Ondřej a Kateřina se při své práci často dotýkají nedotknutelného. Průkopníci české nemocniční paliativní péče otevírají v celovečerním dokumentu témata, která z našich životů v podstatě zmizela. V prostředí robotické medicíny a zbožštělých bílých plášťů, orientujících se na nemoc jako takovou, se do středu jejich pozornosti vrací člověk. V intimních rozhovorech lékaři se svými pacienty hledají odpovědi na otázku, na niž se v nemocnicích, kde život končí pro 60-70 % české společnosti, bohužel zapomíná: „Jak žít dobrý život s nemocí?“Pokud vás téma filmu zaujalo, přes dárcovský portál Darujme můžete přispět do Nadačního fondu Kliniky paliativní medicíny. Váš dar pomůže, aby kvalitní paliativní medicína byla v českých nemocnicích dostupná všem, kteří ji potřebují.

Režie: Adéla Komrzý, Česko, 2021, 73 min.

Vstupné: 100 Kč / předprodej brzy

Pořádá z.s. Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Filmfuse 2022 za finanční podpory statutárního města Pardubice a Ministerstva kultury ČR.


Jednotka intenzivního života

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2