Thu 19/8 20:00
Jasnovidec • Tomáš Niesner

Dvojkoncert kytarového pábitele Tomáše Niesnera (znáte z dua Šimanský & Niesner) a modulární kosmische musik úderky Jasnovidec, která svým koncertem zároveň zahájí uměleckou rezidenci v D29.

Jasnovidec – bytost, která tuší, když vy ještě nevíte. Tak představuje stejnojmenný projekt anotace loňského debutu Michaela Nechvátala (Kult Masek) a Daniela Jakeše (Koroze). Hudba dvou muzikantů s rozdílnými kořeny a společným cílem pracuje s repeticí a prolínáním tlumených pasáží oscilujících kolem kosmische musik s vlnami nekompromisního hluku modulárních syntezátorů.

Duo se letos připomnělo dvojitým releasem Úvahy zvířete (I a II)Místo názvů skladeb čísla a žádné řeči kolem. Modulár jako ústřední symbol improvizace razící prozaické heslo: Sine Wave Worship.„Tentokrát jsme chtěli zkusit více improvizační přístup. Oba máme improvizaci v hudbě rádi, a zdá se, že nám vyhovuje i ve společném hraní… Stejně tak jsme se snažili oproti předchozí nahrávce využívat i mnohem méně efektů. Úvahy zvířete jsme nahráli během jednoho dne, do jedný stopy, sami sestříhali, zmastrovali a rozhodli jsme se to sami i vydat,” komentují autoři pozadí vzniku časově rozsáhlé a výpravné nahrávky.

Úvahy zvířete II by Jasnovidec

Tomáš Niesner je mimo jiné polovinou kytarového dua Niesner & Šimanský, člen noise rockového tria Vlněna nebo hibernujícího noise metalu Unna. V sólové tvorbě se pohubuje na ose od akustické kytary po elektronický ambientní drone. Letos v dubnu vydal skvělou, čistě akustickou desku Aurora, kterou mimo jiné pochválil i vlivný americký hudební server Pitchfork.koncert se bude konat na zahrádce Klubu 29 / v případě nepříznivého počasí uvnitř
vstupné: 100 Kč (prodej pouze na místě, rezervace > vstupenky@divadlo29.cz)

Pořádá Divadlo 29 a label Stoned to Death v rámci projektu Electroconexion 2021 za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

www.stoned-to-death.bandcamp.com

Jasnovidec • Tomáš Niesner

Programme of Divadlo 29

>
>