July 2024
Calendar | Divadlo 29

Thu 25/4 20:00
Jana Drdácká: Sen o Boženě

Pohybová obrazárna ženského života a duše. Tanečně-divadelní představení, které experimentuje s prolínáním různých forem tance a pohybu. 

Obsahem představení je osobní výpověď ženy, autorčiny babičky, která ztělesňuje základní témata ženské povahy, intimity, role a síly. Jakási nadčasová pohybová obrazárna ženského osudu a duše. Představení je rozděleno do kapitol, které korespondují s životními etapami od dětství po smrt, a zároveň přibližují životní prožitky od bezstarostné radosti přes lásku, naději, bolest, ztrátu po pokoru a smíření s životem. Obsah i náladu dokreslují videoprojekce a živý hudební doprovod.

Autorka projektu Jana Drdácká je již přes 20 let přední interpretkou a propagátorkou flamenka u nás. Její nejnovější projekt vychází ze snahy hledat inspirace a spojitosti flamenka s jinými tanečními formami, zejména s moravským folklórem, výrazovým tancem a současným moderním tancem. 
„Inspirací pro mne byla moje babička, ale toto představení je mojí výpovědí o nás ženách, o našich láskách, snech, tragédiích, síle, která nás žene dál, o smíření se se životem…“

Předskokanem představení budou dva workshopy flamenka v úterý 23. 4. v Divadle 29. Více informací na www.facebook.com/spolek.tajeTvůrci a účinkující:
Jana Drdácká – námět, scénář, choreografie, tanec
Michal Heriban – choreografie, tanec
Beata Hlavenková – scénická hudba
Vojtěch Kopecký – video projekce
Lukáš Brinda – světla
Robert Schernstein - zvuk
Stanislav Kohútek/Kamil Ďurana – kytara
Silva Morasten – zpěv
Matěj Konečný/Michael Cába – perkuse
Zuzana Hodková – herečka v projekcích
Petr Fejk – recitace básně Petra Borkovce Herbář k čemusi horšímu
Petr Kadlec  – foto

V představení jsou použity fotky a videozáznamy Boženy Drdácké z let 1923 až 1954 (archiv Miloše Drdáckého). 

Pořádá Taje z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

Vstupné: 280 Kč  (na místě 50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)Jana Drdácká: Sen o Boženě

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2