July 2024
Calendar | Divadlo 29

Sat 6/2 13:00
Jak číst syntezátory (Mary C & Martin Tvrdý) | CANCELED

PŘELOŽENO Z 29. 11. 2020.

Úvod do zvukové syntézy a syntezátorů pro začátečníky. Zasvěcenými průvodci vám budou Mary C a Martin Tvrdý z pražské platformy ZVUK. 


Pila, obálka, špagety, štrůdl a Zakázaná planeta… i takové věci se vyplatí znát pokud chcete začít se syntezátory. Do světa analogové syntézy vás uvede Mary C a Martin Tvrdý aka Bonus (Kreaton). Představí základní pojmy a postupy, zásadní osobnosti i jejich objevy, nástroje a motivace.

Podíváme se do historie, osvěžíme si fyziku a prozkoumáme základní vlastnosti zvuku. Naučíme se důležité pojmy nového jazyka, který nám umožní z elektrických obvodů dostat zvuk i hudbu. Pro rychlejší orientaci při setkání s novým nástrojem se podíváme blíže i na stavbu a ovládací prvky různých druhů syntezátorů. Teorii pak společně uvedeme do praxe na několika nástrojích z kolekce Synth Library Prague.

- workshop je vhodný pro začátečníky/ice
- registrace a dotazy > jara@divadlo29.cz
- maximální počet účastníků > 10
- přibližná délka dílny > 3 hodinyZVUK je nezávislá komunitní platforma podporující vzdělávání, tvůrčí dialog a realizaci projektů v oblasti elektronické hudby a zvukového umění. Kolektiv ZVUK tvoří hudební platforma Kreaton (Mary C a Martin Tvrdý) společně s Aeroškolou a Bastl Instruments, Martinem Ožvold, Johanou Švarcovou a Stanislavem Abrahámem. ZVUK nabízí kurzy, workshopy a přednášky, možnost vzdělávat se a sdílet znalosti a zkušenosti v oblasti elektronické hudby a zvukové tvorby obecně. V prostorech ZVUKu sídlí také Synth Library Prague. ZVUK získal v roce 2019 cenu Vinyla za počin roku.

Pořádá Divadlo 29 v rámci projektu Electroconexion 2020 za podpory Ministerstva kultury ČR a Pardubického kraje.

www.zvukpraha.cz
www.synthlibraryprague.cz

kurzovné: 200 Kč / registrace je nutná

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2