July 2024
Calendar | Divadlo 29

Thu 3/11 20:00
Já, kimči

Multižánrový autofikční dokument o kvašení zelí s prvky politické eseje.

Já, kimči je příběhem o trojici přátel, zapálených domácích výrobců korejského kvašeného zelí kimči. Tvůrci v něm vystupují pod svými skutečnými jmény, protože dokumentární esej na pomezí tří žánrů (Petra Hůlová: text, Petr Vrba: hudba, Jiří Havlíček: video) je svéráznou autofikcí. Fermentace zelí je jim postupem času nejen vším, co je v životě podstatné, ale rovněž “pravdivým zrcadlem” dnešní společnosti. Příběh s flashbacky do let společného mládí je záznamem o vzniku komunity, která začíná gurmánstvím a končí vizí společenského uspořádání. Skupina pracuje s uměleckou hyperbolou, autostylizací, a ironií. Absurditu a humor kombinují s jazykem internetu, příruček a kuchařských receptů. Napětí textové části vychází jak z příběhu samotného, tak z kontrastního užívání rozmanitých výrazových prostředků a komunikace hudby, obrazu a slova. 

Jiří Havlíček je vizuální umělec a kurátor. Natočil několik krátkých filmů, které se promítaly jak na domácích, tak zahraničních filmových festivalech. Jako pedagog působí v ateliéru Text Forma Funkce na Fakultě umění v Ostravě. 

Petra Hůlová patří mezi nejpřekládanější české autory, je držitelkou většiny prestižních literárních cen (Magnesia Litera, Kniha Roku LN, Cena Jiřího Ortena, Cena Josefa Škvoreckého). 

Petr Vrba je jedním z předních českých hudebníků věnujících se hudební improvizaci a pravidelně v této oblasti spolupracující se zahraničními umělci jako interpret, vedoucí workshopů nebo organizátor koncertů. 

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.


Vstupné: 160 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)    

Předprodej akce

Já, kimči

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2