July 2024
Calendar | Divadlo 29

Thu 9/9 20:00
Innemann / Wabi Experience: Buď připraven!

Wabi Experience hrají živě k nově rekonstruovanému skautskému thrilleru z roku 1923 Buď připraven! 

Snímek Svatopluka Innemanna je vzácným dokumentem vyobrazujícím nejen tehdejší činnosti skautského hnutí, ale také dobové reálie a lokace. Film mimo jiné zobrazuje Prahu roku 1923, nebo Svatojánské proudy, které jsou dnes zatopené Vodní nádrží Štěchovice. Divákům předvádí také skautské činnosti, hry a dovednosti – včetně záchrany lidského života – skautů na letním táboře u hradu Orlík. Natáčení se zúčastnili skauti z pražského třicátého oddílu a pracovníci panství rodu Schwarzenbergů. 

Novou virážovanou a tónovanou kopii rekonstruoval Národní filmový archiv. Film s živým doprovodem Wabi Experience měl obnovenou premiéru na 55. MFF Karlovy Vary.Innemann / Wabi Experience: Buď připraven
Československo 1923, 64 minut.
Režie a kamera: Svatopluk Innemann, námět a scénář: František V. Kučera
Hrají: Karel Fiala, Luisa Hanková-Kučerová, Váša Benda, Olík Benda, František V. Kučera, Josef Šváb-Malostranský
Hudba: Wabi Experience

Film hudebně doprovází elektronické duo Wabi Experience (jinak také 1/2 kapely Gurun Gurun), které už na svém oceňovaném debutu vzdávalo hold nejen bardovi českého country Wabi Daňkovi, ale celému trampskému hnutí.

Projekt dvojice Federsel / Tarnovski sampluje staré české country desky a splétá z nich důmyslné elektronické koláže. Na albu Wabi Experience, které vyšlo na renomovaném labelu Mikroton, pracoval Federsel už od roku 2002. Tehdy se rozhodl vzdát hold Wabi Daňkovi a jeho první dvě elpíčka bez nostalgie přetavit v aktuální zvukovou abstrakci. Po sedmnácti letech titěrné práce na skladbách založených výhradně na mikrosamplech nedotknutelných trampských standard, třech smazaných verzích alba a klíčovém rozšíření sestavy o spoluhráče z Gurun Gurun Tarnovského se Wabi Experience konečně podařilo rozdělat oheň, který jen tak nepohasne. Kapela získala za album nominaci na cenu Vinyla.

Těšte se na hauntologii z mechu a kapradí, outsider waltz naruby, narkotické vzpomínky na čundry rozpité v kýčovitých západech slunce a na vlhká rána pod širákem s čajem, co chutná po jehličí.


vstupné: 100 Kč (rezervace > vstupenky@divadlo29.cz)

Pořádá Divadlo 29 v rámci projektu Electroconexion 2021 za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.www.gurunas.net

Předprodej akce

Innemann / Wabi Experience: Buď připraven!

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2