Sat 19/3 20:00
Frisk • dieb13 & Joke Lanz (A/CH)

Exkluzivní koncert špičkových evropských turntablistů dieb13 & Jokea Lanze a pardubický křest nového alba freejazzcoreového tria Frisk. Poznejte pravý smysl slova exploze! 

Freejazzové impro, jazzcoreová nakládačka se špetkou noisu a stopovými prvky ugrofinského folku – to vše hrané s nezměrnou vůlí pardubické trojice Frisk udržet tvar a strukturu volných kompozic tak, aby se neslily v jednu mohutnou hlukovou lavinu. Po debutové desce Science Friction z roku 2017 (Meteorismo) vychází v těchto dnech kapele na labelu 13 raw nové album s názvem Rengeteg.  Na něm hostovalo i několik hudebníků známých z tuzemské experimentální scény jako např. Miroslav Tóth, trio The Mond (Ganfield/Mäkelä/Vrba), Jan Dudešek nebo klavíristka Barbora Nowak. Ta vystoupí i jako host pardubického koncertu. 

Rengeteg by Frisk

Opravdovou lahůdkou bude společná performance rakousko-švýcarské dvojice dieb13 & Joke Lanz. Oba patří již řadu let mezi nejinvenčnější a nejvyhledávanější evropské turntablisty. dieb13 je jedním z nejvýznámějších představitelů vídeňské avantgardní scény, hráčem, který zvukově vyzdvihl gramofon na úroveň klasického nástroje. Krom obvyklých plunderfonických kompozic a tanečních rytmů využívá i zvuky těla a mechaniky gramofonu. Spolupracuje s řadou světově proslulých hudebníků a výtvarných umělců, mj. s Billy Roisz,eRikm nebo Johnem Butcherem. Spolu s Matsem Gustafssonem hraje v noise-rockovém triu Fake The Facts a v kvintetu Swedish Azz. V D29 se dieb13 představil již v roce 2017 ve společném setu s vokální legendou Philem Mintonem.

Švýcarský vokalista, gramofonista a improvizátorJoke Lanz tvoří hudbu, která bez jakéhokoli varování mění směr, odmítá běžná klišé a vede posluchače k tomu, aby následoval jeho nepředvídatelnou cestu skrze divoké exploze zvukové poezie plné smrtícího nadhledu. Joke Lanz byl, a dá se říct, že stále je, ovlivněn punkem, industriální a noisovou hudbou a také hnutím Fluxus, dadaismem a vídeňským akcionismem. V D29 jste ho mohli zažít v roce 2019 v duu s kontrabasistou Christianem Weberem.www.dieb13.klingt.org

Koncert je pořádán v rámci projektu Electroconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

vstupné: 140 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP) 

Předprodej akce

Programme of Divadlo 29

>
>