July 2024
Calendar | Divadlo 29

Fri 7/2 20:00
Fotbal • Pulsar

Večírek labelu Stoned to Death, na kterém se představí dvojice Pulsar referující k industriálnímu post-punku osmdesátých let a skupina Fotbal zaplňující prostor svým hutným dreampopovým zvukem.

Kapela Fotbal vznikla na troskách budějovických Kidney Trauma. Když si nebožák Jakub Šimanský šikovně přeřízl šlachu pravé nohy na jihočeském festivalu Noise Party, kde zároveň odbubnoval svůj poslední koncert s kapelou Unna, rozhodl se uskutečnit svou rekonvalescenci v budějovickém bytě hudebníků Petra (též Microvomit, Sýček) a Markéty (Kidney Trauma), slovo dalo slovo a Fotbal byl na světě. Na svém debutovém počinu Moon Landing Revival čtveřice muzikantů míchá vlivy zámořského dreampopu à la Cocteau Twins, rytmicky se obrnila do repetitivních krautrockových rytmů a naživo pracuje s hutným všeobjímajícím zvukem, neřkuli hlukem.

Pulsar je brněnské duo hrající ve složení Tomáš Přidal (zde kytara / zpěv, jinak vytvarník, básník a také člen jiného dua Deceased Squirrel on the Phone) a Bob Vrátníček (basa / programming, člen Dirty Picnic). Na debutovém EP Crumpled Mountain navazují Pulsar na britské post-punkové kořeny, tuhé spodky a programované bicí kapelu posouvají do industriální roviny. Naopak psy-chedelické kytarové vyhrávky a enigmatické deklamace dokazují, že Přidal se stále pohybuje ve svém pečlivě budovaném elementu, který letos doplnil i vydáním nové sbírky poezie Čalouník.

Dvojkoncert je pořádán v rámci projektu Electroconnexion 2020 za finanční podpory Ministerstva kultury, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.


stoned-to-death.bandcamp.com

vstupné: 100 Kč

Fotbal • Pulsar

Photos from events

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2