July 2024
Calendar | Divadlo 29

Wed 21/7 20:00
E Converso • Jungle Debris

Dvojkoncert power-jazzové kapely E Converso a mladého tria Jungle Debris, které jsme u nás v únoru hostili v rámci umělecké rezidence.

V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou a nevázaně improvizující. „Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby. Propojujeme vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace.”

E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím. Těleso, které z poloviny tvoří bývalí studenti Katedry jazzové interpretace brněnské JAMU, prakticky již od svého vzniku pravidelně účinkuje na koncertech a festivalech po celé České republice i mimo ní. V lednu roku 2014 natočila skupina kritikou velmi oceňované debutové album s názvem Konspirační teorie. Druhou desku Umělecká sebevražda pak E Converso vydali v roce 2018.Hudba mladé skupiny Jungle Debris (členy jsou studenti pražské HAMU a brněnské JAMU) sahá od hravých písniček a dronového minimalismu přes disonantní lyriku až k hutným volným improvizacím a intenzivně naléhavým projevům. Autorské kompozice protkávají koncepty volných improvizací. Pro Jungle Debris je typické stavění a následná destrukce formy a struktury i snaha překračovat rámce nastavené žánrem a nástroji.

Martin Debřička – tenor a soprán saxofon
Luan Gonçalves – kontrabas
Jakub Švejnar – bicí, perkuse

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion2021 za finanční podpory MinisterstvakuturyČR a statutárního města Pardubice.

vstupné a předprodej brzy

www.facebook.com/econverso

 

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2