July 2024
Calendar | Divadlo 29

Sat 15/10 20:00
DVA • Tomáš Knoflíček

Slavíme DVAcet let. A na oslavě nemohou chybět DVA. Support jim bude dělat Tomáš Knoflíček z Gurun Gurun se svým sólovým projektem. Před koncerty proběhne v Klubu 29 vernisáž výstavy fotografií Vladimíra Sabo pořízených v letech 2005–2022 na akcích pořádaných Divadlem 29. 

18:00 Vladimír Sabo: Dvacet
20:00 Tomáš Knoflíček / DVA

Duo DVA se v posledních letech věnuje převážně tvorbě hudby a ozvučení počítačových her. Se studiem Amanita Design vytvořili herní bestseller Botanicula, dětskou grotesku Chuchel a letos se vrhli do neprobádaných vod psychoanalytického hororového žánru ve hře Happy Game. Kromě Amanity Design spolupracuje kapela DVA ještě s herním studiem Charles Games. Hudbu DVA mohou hráči slyšet v oceňovaných hrách Attentat 1942 a Svoboda 1945: Liberation. Posledním kapelním albem byla v roce 2014 deska Nipomo. Inspirací byly tehdy dvojici jejich zahraniční tour po celém světě. Ve vymyšleném jazyce se ocitneme u oceánských vln, v temném lese i mezi mimozemšťany. V roce 2022, příznačně v „dvojkovém” roce, se DVA chystají vydávat po dlouhých 8letech nové studiové album. Kam nás přenesou jejich písničky tentokrát, naznačuje zpěvačka (a naše bývalá milá kolegyně v D29) Barbora Ungerová: “Zatímco poslední album Nipomo by se dalo popsat jako kruh cestování kolem světa, tak symbolem pro novou desku bude čtverec stěn domova. V současnosti na něm pracujeme a kam až se dá z domu dojít, teprve uvidíme. Nekonečno je čtverec bez rohů, říká staré čínské přísloví.” DVA se také vrací na koncertní pódia a my máme radost, že s námi oslaví 20 let Divadla 29!


Tomáš Knoflíček je hudebník spjatý zejména s experimentálním uskupením Gurun Gurun. Tomáš je také kurátorem galerií Lauby a Dukla a tvůrcem videoklipů. Během lockdownu roku 2020 nahrál své debutové sólové album Vaguely Delimited Targets, které vyšlo na labelu LOM. Ve své tvorbě pracuje s kombinací procesovaných terénních nahrávek, elektroniky a akustických nástrojů, mezi nimiž významné místo zaujímá psaltérium, ve středověku jeden z nejrozšířenějších hudebních nástrojů vůbec.

Vaguely Delimited Targets by Tomáš Knoflíček

Pořádá Divadlo 29 v rámci projektu Electroconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

www.2dva.cz
www.gurunas.net


Doporučené vstupné je 200 Kč, můžete ale přispět i vyšší částkou.
Podpořte D29 do další dvacítky!

Předprodej akce

DVA • Tomáš Knoflíček

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2