July 2024
Calendar | Divadlo 29

Wed 1/3 20:00
Dust in the Groove

Sedmičlenný brněnský ansámbl, který se pohybuje na poli soudobé hudby a experimentálního jazzu zavítá se speciálním akustickým setem k 10 letům své existence poprvé do D29. 

Kapela Dust in the Groove se pohybuje na pomezí improvizace, experimentálního jazzu a soudobé hudby. Hutné groovy se prolínají s jemnými témbry, melodiemi i hlukovými pasážemi. Autorská hudba Radima Hanouska dává velký prostor individuální i kolektivní improvizaci a hledání nových zvukových možností. Většina členů DITG je aktivní na poli experimentálního jazzu i soudobé hudby, což umožňuje obsáhnout obě interpretační emocionální polohy, expresivní jazzovou i precizní a jemnou témbrovou. Na hudební scéně působí toto uskupení již od roku 2013 a na své desetileté výročí vybírá nejzajímavější kompozice ze své diskografie a dává jim nový kabát. Nový zvuk DITG kromě přepracovaných aranží přináší i nový člen kapely, francouzský kontrabasista Yoram Rosilio a elektronika bubeníka Jakuba Švejnara.

Dust in the Groove aktivně spolupracují s norským skladatelem a trumpetistou Didrikem Ingvaldsenem, švýcarským skladatelem a trombonistou Rolandem Dahindenem a rakouským saxofonistou a lídrem Vienna Improvise Orchestra Michaelem Fischerem. Častá je i spolupráce kapely s výtvarníky a tanečními performery. Mimo koncertní činnost se tento projekt věnuje workshopům Malujeme hudbu určeným dětem a klientům s mentálním postižením.Žaneta Vítová – akordeon
Jana Vondrů – zpěv
Radim Hanousek – saxofony, basklarinet
Martin Opršál – marimba, perkuse
Jan Přibil – trubka
Yoram Rosilio – kontrabas
Jakub Švejnar – bicí, elektronika

Koncert je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion 2023 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

vstupné: 160 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)

Předprodej akce

Dust in the Groove

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2