July 2024
Calendar | Divadlo 29

Tue 4/2 18:00
Dora Kaprálová: Ostrovy

Autorské čtení dokumentaristky, spisovatelky, scenáristky a literární kritičky Dory Kaprálové z její nové povídkové sbírky Ostrovy.

V souboru Ostrovy (vydalo Druhé město, 2019) tematizuje Dora Kaprálová na intimních příbězích ohraničenost ostrovů. Ne topograficky, ale především ve všech smyslech ostrovanství, izolovanosti, ohraničenosti. 21 povídek a příběhů opisuje rafinovaně autofikční světy Kaprálové, ale především lidské osudy plné nenápadných zlomů a nečekaných setkání, ze kterých mrazí, a které současně dojímají svou autentickou nepatetičností a jemným humorem. V politice je láska a láska je v politice, zvlášť děje-li se to vše tady a teď, ve střední Evropě, která leží stále a stále víc na východě.

Dora Kaprálová (*1975) je dcera básníka Zeno Kaprála, literární kritička, spisovatelka, novinářka, dokumentaristka a scenáristka. Vystudovala dramaturgii a scenáristiku na JAMU. Od roku 2007 žije s rodinou v Berlíně.


Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2020, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice a ve spolupráci s Katedrou literární kultury a slavistiky Univerzity Pardubice.

vstupné: 60 Kč

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2